امروز : سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

اخبار اسبدوانی -ترکمن نیوز- هفته دهم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 59 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن‌های ایران، در هفته دهم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس روز پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه 69 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 10 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 59 رأس اسب از نژادهای دوخون و ترکمن در 7 دور ۱۰۰۰ متر و ۱7۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

DSC 0007 300x181 - هفته دهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور اول اسب‌های ۳ تا 5 سال، ۱۶ تا 6 امتیاز، نژاد ترکمن، به مسافت ۱7۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که قربان محمد اودک با اسب استاربوی زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوگ نژاد با اسب سورنابارانی و نورمحمد بهادر با اسب سیلوراستارخجم به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و یعقوب انفاس در این دور جایگاه چهارم را با اسب بچه کولاک کسب کرد.

DSC 0002 300x200 - هفته دهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور دوم اسب‌های 2 سال ،از مبتدی امتیاز،تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب تونیکس به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب گلد بلک و آق اویلی بشگرد با اسب هیراد به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس آرمین آق آتابای با اسب هج دنسر در جایگاه چهارم قرار گرفت.

DSC 0083 300x200 - هفته دهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور سوم اسب‌های ۳ تا ۴ سال ،از 36 تا 46 امتیاز،دوخون، به مسافت ۱7۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب سامرسا به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب طاها هورس و کمال دالیجه طا با اسب ماکان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس آرمین آق آتابای با اسب شمیم در جایگاه چهارم قرار گرفت.

DSC 0112 300x200 - هفته دهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسرقابت در دور چهارم میان اسب‌های از ۳ تا 5 سال،36 تا 48 امتیاز، تروبرد، به مسافت ۱7۰۰ متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب آرس زودتر از خط پایان عبور کرد و آق اویلی بشگرد با اسب لیدی هج و نورمحمد بهادر با اسب جنی وان به ترتیب دوم و سوم شدند و بنیامین جرجانی با اسب ای پی ایندی در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

18128766 300x177 - هفته دهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور پنجم اسب‌های از 3 تا 4 سال، از 16 تا 22 امتیاز، دوخون، به مسافت ۱7۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که یاسر جرجانی با اسب داگلاس اولین نفر از خط پایان عبور کرد و رامین قهرمانی با اسب فرسام 2 و متین جرجانی با اسب بادیگارد نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و ابوطالب چاری زاده با اسب سام چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

اسب های شماره 11 (فرانکل) و شماره  12 (شوقی) شرکت نکردند.

1976047 300x209 - هفته دهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور ششم اسب‌های از ۳ تا ۴ سال، از 8 تا 14 امتیاز، دوخون، به مسافت ۱7۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب گل نسیم اولین نفر از خط پایان عبور کرد و یاسر جرجانی با اسب گلد بوی و ابوطالب چاری زاده با اسب ایلیا نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و آق اویلی بشگرد با اسب گرداب چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

شماره 2 (هاکان) شرکت نکرد

1902464 300x205 - هفته دهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور هفتم اسب‌های از ۳ تا ۴ سال، از2 تا 6 امتیاز، دوخون، به مسافت ۱7۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب کورلین اولین نفر از خط پایان عبور کرد و نورمحمد بهادر با اسب بایرام خان ومتین جرجانی با اسب طوفنده کالیفرنیا کروم نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و آقاویلی بشگرد با اسب اوبلا چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

 

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته دهم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس آق اویلی بشگرد با 14 امتیاز چابکسوار برتر هفته دهم کورس بهاره ۱۳۹۷ گنبدکاووس شد

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 904/750/۰۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا هفتم کورس‌های 7 گانه اهدا شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور یکم:اسب حذف شده ندارد

دور دوم: مجیک لایتینگ , بابای چلنج , راسپینا , آلتون تاش

دور سوم:اسب حذف شده ندارد

دور چهارم: ریو گالکسی , اکسل هج , گلی

دور پنجم: گلدون بوی

دور ششم: کارادل

دور هفتم: سان اسکای

 

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته یازدهم مسابقات سوارکاری کورس بهاره ۹۷ گنبدکاووس روز جمعه 21 اردیبهشت ماه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می شود.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبد کاووس

گزارش تصویری: فاطمه اصفیایی و الهام فرزین

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز