امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز – یاشار نیازی: هفته دهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس با رقابت 50 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

دهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس 2 1024x680 - هفته دهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هفته دهم تابستانه گنبدکاووس (15 تیرماه)، 51 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 1رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 50 رأس اسب از نژادهای ترکمن و تروبرد در شش کورس 1000، 1200 و 1550 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج هفته دهم مسابقات اسبدوانی تابستانه 1402 گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (مبتدی و نبرده) (3+ساله) در مسافت 1000 متر برگزار شد و مبین قلرعطا با اسب خان جاهد زودتر از خط پایان گذشت و رضا ایمری با اسب کیان نوروزی و مومن بهادر با اسب گل جمال صوفیان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با هم رقابت کردند که مومن بهادر با اسب کیان عباسی سکوی اول را کسب کرد و بنیامین جرجانی با اسب تایلار بیک در جایگاه دوم قرار گرفت و رضا ایمری با اسب شاه جهان باغ سبز سوم شد.

اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 3) (3+ساله) در دور سوم با مسافت 1200 متر باهم رقابت داشتند که اسحاق جرجانی با اسب آریا قلی زاده، رامین قهرمانی با اسب رجال هورس و امین محمدی با اسب فرتاز صحرانورد به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

دهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس 1024x680 - هفته دهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

در دور چهارم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 7) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که امین محمدی با اسب کنزا پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، محمد خوجملی با اسب اسپیا مقام دوم را از آن خود ساخت و بهرام بینایی با اسب ری آگات به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 3) (3+ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که نورمحمد بهادر با اسب بل فوکوس اول شد، الله بردی طوئی با اسب فوکوس لاولی و بنیامین آرتا با اسب سکرین به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور ششم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1550 متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب مون راکت پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، نادر صالح پور با اسب آریل ای تی سی مقام دوم را از آن خود ساخت و عرفان افق عطا با اسب آس تک به جایگاه سومی اکتفا کرد.

دهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس3 1024x680 - هفته دهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

چابکسوار برتر:

رامین قهرمانی با کسب 1 قهرمانی و 1 نائب قهرمانی بهترین چابکسوار هفته دهم مسابقات اسبدوانی تابستانه 1402 گنبدکاووس معرفی شد؛

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (9) دال بدو
دور دوم؛
دور سوم؛
دور چهارم؛
دور پنجم؛
دور ششم؛

در پایان رقابت های امروز مبلغ پنج میلیارد و ۸۳۴ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

 

فیلم هر کورس:

برای مشاهده فیلم هر دور از مسابقات اسبدوانی از لینک زیر در کانال تلگرامی هیئت سوارکاری گنبدکاووس استفاده کنید

https://t.me/gonbadsavarkari

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز