چهارم مسابقات اسبدوانی بندرترکمن 2 1024x675 1 300x198 - هفته دهم مسابقات اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شدتورکمن‌نیوز: هفته دهم رقابت‌های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن جمعه یک شهریور ماه با رقابت ۴۳ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در هفته دهم رقابت‌های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن ۴۳ راس اسب ثبت نام کردند که با نظر دامپزشک میدان ۹ راس اسب حذف شدند و ۳۴ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در شش دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های نژاد ترکمن (کلاس ۵) (۳+ ساله) برای مسافت هزار متر وارد دپار (استارت) شدند که آق اویلی بشگرد با اسب گلرخ نیر قهرمان شد و نیما اونق با اسب پویان مختومقلی و طاهر گوگ نژاد با اسب شهاب رئیسی به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم اسب‌های نژاد دوخون ( کلاس ۶) (۳+ ساله)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب امپراطور بندر موفق به کسب مقام اول شد، بهرام بینایی با انفجار جایگاه دوم را از آن خود ساخت و آق اویلی بشگرد با اسب بهپا به مقام سومی بسنده کرد.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های  نژاد دوخون (کلاس ۵) (۳ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که عیدمحمد غراوی با اسب گل آی نور زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی را به ترتیب؛ محمدامین توماج با اسب میلوا و عبدالحلیم قبادی با اسب دراگل کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (کلاس برنده) (۲ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با کینگ لین موفق به کسب مقام اول شد محمدامین توماج با اسب هانده به مقام دومی رسید و مبین قلرعطا با اسب ویهان بابا به مقام سومی دست یافت.

رقابت در دور پنجم اسب‌های  نژاد دوخون ( کلاس maiden) (2 ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  آق اویلی بشگرد با اسب تاوانورا اولین نفر از خط پایان عبور کرد، مهران عطا با اسب بلک اسپیدی و کمال دلیجه عطا با اسب آل بیوتی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کرد.

در دور ششم اسب‌های  نژاد دوخون ( کلاس Madien) (2 ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که عبدالحلیم قبادی با اسب آل بندر مقام اول این دور را کسب کرد، آق اویلی بشگرد با اسب میراب و محمدامین توماج با اسب پاتوسی عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

photo ۲۰۱۹ ۰۸ ۲۳ ۲۱ ۰۰ ۵۸ 296x300 - هفته دهم مسابقات اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شد

 

معرفی بهترین چابکسواران هفته

آق اویلی بشگرد با کسب ۴ قهرمانی چابکسوار برتر این هفته از رقابت‌ها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: یل آهو

دور دوم: گلد وینر

دور سوم: آژدر _ انجوی

دور چهارم: دونگا ونوش _ کینگ بال

دور پنجم:  رویال سروین

دور ششم: میس چارمینگ

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۷۷ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۲۸

۰۱ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60168

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک