با شرکت 54 راس اسب:

photo 2018 01 25 17 17 49 300x200 - هفته بیست و یکم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکساسبدوانی-ترکمن نیوز–   هفته بیست و یکم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد کاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   در هفته بیست و یکم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس روز پنجشنبه  ۵ بهمن ماه ۵۴ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۸ رأس اسب از نژادهای دوخون، ترکمن، در ۶ دور ۱۰۰ و ۱۶۰۰  متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

dore 1 300x183 - هفته بیست و یکم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور اول (۱۲:۳۰ ) اسب‌های ۲ سال ، از ۰ تا ۲ امتیاز، ترکمن. به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمان با اسب رزیتا ساجد زودتر از خط پایان گذشت و اسحاق یزدانی با اسب ایران شاد بازرگان و آق اویلی بشگرد با اسب آی سو سرمدی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و آرمین آق آتابای در این دور جایگاه چهارم را با اسب سیلوراستارخجم کسب کرد.

 

dore 2 300x198 - هفته بیست و یکم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسرقابت دور دوم میان اسب‌های ۲ ساله، ۸ تا ۱۴ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر بود که عبدالرحیم آرامیده با اسب نارسیس زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و آق اویلی بشگرد با اسب وروجک گمیشان و کمال دالی جه عطا با اسب بارون به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس بنیامین جرجانی با اسب آتام بود.

dore 3 300x195 - هفته بیست و یکم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور سوم اسب‌های از ۳ تا ۹ سال،از ۸ تا ۱۴امتیاز ، ترکمن، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب قاینار موفق به کسب مقام اول شد و کمال دالی جه عطا با اسب خورشیدسنجر و محمد خوجملی با اسب بل به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس نورمحمد بهادر با اسب استاربوی۲ در جایگاه چهارم قرار گرفت.

Dowr 4 300x186 - هفته بیست و یکم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسرقابت در دور چهارم میان اسب‌های از ۳ تا ۴ سال، از ۳۶ تا ۴۸ امتیاز، دوخون به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب رونین سروین زودتر از خط پایان عبور کرد و آق اویلی بشگرد با اسب آرشا و نورمحمد بهادر با اسب بازنوش قره بولاغ به ترتیب دوم و سوم شدند و محمد خوجملی با اسب الیف ناز در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

dore 5 300x199 - هفته بیست و یکم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور پنجم اسب‌های ۲ سال ، از ۲ تا ۶ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب جیران اولین نفر از خط پایان عبور کرد و متین جرجانی با اسب بادیگارد و کمال دالی جه عطا با اسب گل یوکابد نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و بنیامین جرجانی با اسب گل آشورآباد چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

 

dore 6 300x190 - هفته بیست و یکم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور ششم اسب‌های از ۳ تا ۴ سال ، از ۸ تا ۱۴امتیاز، دوخون به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که در این کورس پایانی با درخشش آرمین آق آتابای با اسب آزالیا موفق به کسب مقام اول شد و کمال دالی جه عطا با اسب گودبای و ستار مهرانی با اسب بنهور به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و حسین رجال با اسب روجیک به مقام چهارمی اکتفا کرد.

 

معرفی بهترین چابکسواران هفته

AghOylyBeshgard 300x200 - هفته بیست و یکم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسdore 4 300x200 - هفته بیست و یکم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر پایان هفته بیست ویکم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس، ستار مهرانی و آق اویلی بشگرد با ۱۸ امتیاز برابر بهترین چابکسوار هفته شدند.

 

 

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز ۷۵۹ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

 

لیست اسبهایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول: –
دور دوم: ایلیا – ریحان گل
دور سوم: قره بیک
دور چهارم: تومیریس
دور پنجم : گلن ناز
دور ششم: سایلنس کو

 

لازم به ذکر است؛ هفته بیست و دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس جمعه ۶ بهمن ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۲۰

۰۵ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

10398

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک