امروز : دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

photo 2018 02 02 15 27 11 300x200 - هفته بیست و چهارم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکساسبدوانی-ترکمن نیوز–   هفته بیست و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد کاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 44 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   در هفته بیست و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس روز جمعه 13 بهمن ماه 54 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 44 رأس اسب از نژادهای دوخون، تروبرد داخلی، در 6 دور 1000 ، 1200 و 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های 3 تا 4 سال ، 24 تا 34 امتیاز، تروبردداخلی. به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب لیدی هج زودتر از خط پایان گذشت و کمال دالیجه عطا با اسب دایانا هج و بنیامین جرجانی با اسب رویال کلاسیک به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و ابوالفضل دهقان در این دور جایگاه چهارم را با اسب مک لارن کسب کرد.

رقابت دور دوم میان اسب‌های 2 ساله، 8 تا 12 امتیاز، دوخون، به مسافت 1200 متر بود که آق اویلی بشگرد با سردار بندر زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و بنیامین جرجانی با اسب وروجک گمیشان و آرمین آق آتابای با اسب ایلیا به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس ستار مهرانی با اسب انجوی بود.

photo 2018 02 02 17 36 31 300x200 - هفته بیست و چهارم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور سوم اسب‌های 3 تا 4 ساله، 24 تا 32 امتیاز، دوخون، به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب کوانتوم موفق به کسب مقام اول شد و نادر صالح پور با اسب ژاکلینا و آرمین آق آتابای با اسب سامرسا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس نورمحمد بهادر با اسب ترمه2 در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های 3 تا 5 ساله، 0 تا 4 امتیاز، دوخون به مسافت 1000 متر شکل گرفت که نادر صالح پور با اسب  تاتیانا زودتر از خط پایان عبور کرد و موسی محمدی با اسب گلد لیدی و مهران عطا با اسب اوکی ناز به ترتیب دوم و سوم شدند و آرمین آق آتابای با اسب راحیل در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

در دور پنجم اسب‌های 2 ساله ، از 8 تا 14 امتیاز، تروبرد داخلی، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که جواد آچاک با اسب بای بای گزل اولین نفر از خط پایان عبور کرد و نادر صالح پور با اسب سرخان هج و متین جرجانی با اسب ریو آچا نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و بنیامین جرجانی با اسب اورگیت چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

در دور ششم اسب‌های از 3 تا 5 ساله ، هندیکاپ، دوخون به مسافت 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که در این کورس پایانی با درخششآرمین آق آتابای با اسب بای بای موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب کومانچی و نورمحمد بهادر با اسب عالم ناب به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و محمد خوجملی با اسب شه راد به مقام چهارمی اکتفا کرد.

photo 2018 02 02 17 36 40 300x200 - هفته بیست و چهارم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکس

معرفی بهترین چابکسواران هفته

در پایان هفته بیست و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس، نادر صالح پور و آق اویلی بشگرد هر دو با 16 امتیاز بهترین چابکسواران هفته شدند.

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز 854 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

لیست اسبهایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول: جنی وان – ماوی – هج هوری

دور دوم: ریحان گل
دور سوم : پدرام-المینا
دور چهارم: باد بانو-نفیس
دور پنجم: اور گان – ریو میرا

 

لازم به ذکر است؛ هفته بیست و پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس پنجشنبه 19 بهمن ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

خبرنگار : یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز