ترکمن نیوز
تاریخ : امروز شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
ترکمن نیوز

با شرکت 50 راس اسب:

photo ۲۰۱۸ ۰۲ ۱۵ ۱۷ ۳۱ ۲۵ 300x200 - هفته بیست و هفتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکساسبدوانی-ترکمن نیوز– هفته بیست و هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۰ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته بیست و هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس روز پنج شنبه ۲۶ بهمن ماه ۶۲ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۲ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۵۰ رأس اسب از نژادهای دوخون، تروبرد و ترکمن در ۶ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ متر و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های ۳ تا ۴ سال ، ۱۸ تا ۲۰ امتیاز، ترکمن، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که پیمان قلرعطا با اسب خان بولگ زودتر از خط پایان گذشت و امین محمدی با اسب بشوتن و جواد آچاک با اسب آریا گز به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و ستار مهرانی در این دور جایگاه چهارم را با اسب قاینار کسب کرد.

 رقابت دور دوم میان اسب‌های ۲  سال، از ۸ تا ۱۴ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر بود که آرمین آق آتابای با اسب تامارا زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و یاسر جرجانی با اسب سلطان صحرا و ستار مهرانی با اسب بای بای گلد به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس رامین قهرمانی با اسب بارون بود.

photo ۲۰۱۸ ۰۲ ۱۵ ۱۶ ۲۹ ۱۹ 300x197 - هفته بیست و هفتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

 در دور سوم اسب‌های ۳ تا ۴ سال، از ۸ تا ۱۴ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب آچلیا موفق به کسب مقام اول شد و عیدمحمد غراوی با اسب آی سارا و آق اویلی بشگرد با اسب طوفان سرخ به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس مهرداد خوجملی با اسب آرنیکا در جایگاه چهارم قرار گرفت.

اسب شماره ۱۰ ؛ آتنا گل ؛ وارد دپار نشد و از دور رقابت این دور حذف گردید.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های ۳ تا ۴ سال، از ۲۴ تا ۳۲ امتیاز، دوخون به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که پیمان قلرعطا با اسب ژاکلینا زودتر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب سامرسا و کمال دلیجه عطا با اسب وی وی تو به ترتیب دوم و سوم شدند و جواد آچاک با اسب دراگل در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

 در دور پنجم اسب‌های ۳ تا ۴ ساله ، از ۰ تا ۶ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب اوکی ناز اولین نفر از خط پایان عبور کرد و جواد آچاک با اسب چکامه و عیدمحمد غراوی با اسب الو تک نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و رامین قهرمانی با اسب راحیل چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

01 300x200 - هفته بیست و هفتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور ششم اسب‌های از ۳ تا ۶ ساله ، از ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، تروبرد به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که در این کورس پایانی با درخشش جواد آچاک با اسب سلطانا موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب آنیک و محمد خوجملی با اسب ای پی ایندی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و نورمحمد بهادر با اسب فیوره به مقام چهارمی اکتفا کرد.

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز ۷۷۳ میلیون و پانصد هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور ۱ : —
دور ۲: شلیک – تماشا
دور ۳: شوقی – ناز سینا-آتناگل
دور ۴: چرنویل – آتلانتیک – فیروزه
دور ۵: استیو-ژتون بارانی-شیرین صحرا
دور ۶:تایم هج

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

photo 2018 02 16 09 14 21 300x202 - هفته بیست و هفتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر پایان هفته بیست و هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس، آرمین آق آتابای با کسب دو مقام نخست و یک مقام دوم بهترین چابکسوار هفته شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

تجلیل از خانواده شهید

02 300x200 - هفته بیست و هفتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکستوسلی رییس هیات سوارکاری گفت: تکریم جایگاه شهدا و جانبازان و ایثار گران و تجلیل از خانواده های این عزیزان، قدر دانی از تلاش های صادقانه ای است که در دوران دفاع مقدس از زندگی و جان و مال خود مایه گذاشتند.

وی افزود: امروز نیز طبق روال هر هفته به مناسبت نامگذاری «مسابقات سوارکاری جام شهدا» از خانواده شهید هشت سال دفاع مقدس «شهید عطا قلی نوروزی» با اهدای هدایا تجلیل بعمل آمد.

 

لازم به ذکر است؛ هفته بیست و هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس جمعه ۲۷ بهمن ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

خبرنگار : یاشار نیازی

نظراتنظر شما چيست ؟

- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.

- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.

- انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

آخرین خبر ها

پرواز مستقیم گرگان به آوکتائو راه اندازی می شود...

تپش قلب والیبال گلستان در لیگ ترکیه

جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در استان گلستان برگزار شد...

طرح نظام ارجاع الکترونیک در ۸ شهرستان گلستان اجرامی شود...

تلخ و شیرینهای ۱۳ آبان

دستگیری ۳ نفر از عاملان اصلی درگیری با محیط بانان گلستانی...

استانداران گلستان و منگستائو قزاقستان ‌‌تفاهم‌نامه دوجانبه امضا ک...

نایب قهرمانی گلستانی‌ها در مسابقات تور بین المللی تک ستاره بندران...

صادرات بیش از ۱۳ میلیارد ریال صنایع دستی از گلستان...

بد حجابی نوعی مرض و بی حجابی بیماری اجتماعی است...

مجلس باید با واردات اتوبوس های دست دوم مخالفت کند...

کاسپین سریز می تواند دو و سه ستاره برگزار شود...

برای تحقق اقتصاد دانش بنیان باید به استعداد جوانان کشور تکیه کرد...

هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه آق قلا برگزار شد+عکس...

بهترین آنتی‌ بیوتیک‌ های طبیعی برای فصل پاییز را بشناسید...

برقراری پرواز مستقیم گرگان و اکتائو با هدف توسعه گردشگری و حمل و ...

بحران آب در شهرستان کلاله جدی است/ شناسایی بیش از ۶۲۰ چاه غیرمجاز...

باقی‌ماندن آمبولانس‌های اورژانس اجتماعی در کردکوی و بندرگز را پیگ...

انتقاد محیط‌بانان گلستانی از جلیقه‌هایی که ضدگلوله نیست...

نجات فوک خزری از تور صیادان گلستانی

شهروند،خبرنگار

آمار و ارقام

افراد آنلاین : 6

بازدید امروز : 5286

بازدید دیروز : 7641

بازدید این هفته : 46414

بازدید این ماه : 149432

بازدید کل : 32747

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به وب سایت "ترکمن نیوز" می باشد. کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است .

بالا