امروز : جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    11908

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:51 | ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

photo ۲۰۱۸ ۰۲ ۱۵ ۱۷ ۳۱ ۲۵ 300x200 - هفته بیست و هفتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکساسبدوانی-ترکمن نیوز– هفته بیست و هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۰ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته بیست و هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس روز پنج شنبه ۲۶ بهمن ماه ۶۲ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۲ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۵۰ رأس اسب از نژادهای دوخون، تروبرد و ترکمن در ۶ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ متر و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های ۳ تا ۴ سال ، ۱۸ تا ۲۰ امتیاز، ترکمن، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که پیمان قلرعطا با اسب خان بولگ زودتر از خط پایان گذشت و امین محمدی با اسب بشوتن و جواد آچاک با اسب آریا گز به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و ستار مهرانی در این دور جایگاه چهارم را با اسب قاینار کسب کرد.

 رقابت دور دوم میان اسب‌های ۲  سال، از ۸ تا ۱۴ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر بود که آرمین آق آتابای با اسب تامارا زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و یاسر جرجانی با اسب سلطان صحرا و ستار مهرانی با اسب بای بای گلد به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس رامین قهرمانی با اسب بارون بود.

photo ۲۰۱۸ ۰۲ ۱۵ ۱۶ ۲۹ ۱۹ 300x197 - هفته بیست و هفتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

 در دور سوم اسب‌های ۳ تا ۴ سال، از ۸ تا ۱۴ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب آچلیا موفق به کسب مقام اول شد و عیدمحمد غراوی با اسب آی سارا و آق اویلی بشگرد با اسب طوفان سرخ به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس مهرداد خوجملی با اسب آرنیکا در جایگاه چهارم قرار گرفت.

اسب شماره ۱۰ ؛ آتنا گل ؛ وارد دپار نشد و از دور رقابت این دور حذف گردید.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های ۳ تا ۴ سال، از ۲۴ تا ۳۲ امتیاز، دوخون به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که پیمان قلرعطا با اسب ژاکلینا زودتر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب سامرسا و کمال دلیجه عطا با اسب وی وی تو به ترتیب دوم و سوم شدند و جواد آچاک با اسب دراگل در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

 در دور پنجم اسب‌های ۳ تا ۴ ساله ، از ۰ تا ۶ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب اوکی ناز اولین نفر از خط پایان عبور کرد و جواد آچاک با اسب چکامه و عیدمحمد غراوی با اسب الو تک نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و رامین قهرمانی با اسب راحیل چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

01 300x200 - هفته بیست و هفتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور ششم اسب‌های از ۳ تا ۶ ساله ، از ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، تروبرد به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که در این کورس پایانی با درخشش جواد آچاک با اسب سلطانا موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب آنیک و محمد خوجملی با اسب ای پی ایندی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و نورمحمد بهادر با اسب فیوره به مقام چهارمی اکتفا کرد.

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز ۷۷۳ میلیون و پانصد هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور ۱ : —
دور ۲: شلیک – تماشا
دور ۳: شوقی – ناز سینا-آتناگل
دور ۴: چرنویل – آتلانتیک – فیروزه
دور ۵: استیو-ژتون بارانی-شیرین صحرا
دور ۶:تایم هج

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

photo 2018 02 16 09 14 21 300x202 - هفته بیست و هفتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر پایان هفته بیست و هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس، آرمین آق آتابای با کسب دو مقام نخست و یک مقام دوم بهترین چابکسوار هفته شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

تجلیل از خانواده شهید

02 300x200 - هفته بیست و هفتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکستوسلی رییس هیات سوارکاری گفت: تکریم جایگاه شهدا و جانبازان و ایثار گران و تجلیل از خانواده های این عزیزان، قدر دانی از تلاش های صادقانه ای است که در دوران دفاع مقدس از زندگی و جان و مال خود مایه گذاشتند.

وی افزود: امروز نیز طبق روال هر هفته به مناسبت نامگذاری «مسابقات سوارکاری جام شهدا» از خانواده شهید هشت سال دفاع مقدس «شهید عطا قلی نوروزی» با اهدای هدایا تجلیل بعمل آمد.

 

لازم به ذکر است؛ هفته بیست و هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس جمعه ۲۷ بهمن ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

خبرنگار : یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز