امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۸۰۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

23° سانتی گراد

اس4Q5A0036 300x187 - هفته بیست و هشتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکسبدوانی-ترکمن نیوز–  هفته بیست و هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۰ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   در هفته بیست و هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس روز جمعه بیست و هفت بهمن ماه  ۶۰ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۵۰ رأس اسب از نژادهای دوخون، تروبرد و ترکمن در ۶ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۶۰۰متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های ۲ ساله ، مبتدی و نبرده، ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب بوران کلهر زودتر از خط پایان گذشت و جواد آچاک با اسب لوتو سیاه پوش و مهرداد خوجملی با اسب اطلس سروش به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و امین محمدی در این دور جایگاه چهارم را با اسب آرام امین کسب کرد.4Q5A0050 300x191 - هفته بیست و هشتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

 

رقابت دور دوم میان اسب‌های ۲ سال، از ۸ تا ۱۲ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر بود که یعقوب توسلی با اسب ریحان گل زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و امین محمدی با اسب ماه مرال و آق اویلی بشگرد با اسب سامین به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس عبدالرحیم آرمیده با اسب دنیلا بود.

اسب شماره ۱ (آتام) در این دور شرکت نکرد.

photo 2018 02 16 15 18 35 300x209 - هفته بیست و هشتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور سوم اسب‌های ۳ تا ۴ سال، از ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب تاتیانا موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب مانلی و عیدمحمد غراوی با اسب آی داز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس ستار مهرانی با اسب گل بوته در جایگاه چهارم قرار گرفت.

photo ۲۰۱۸ ۰۲ ۱۶ ۱۵ ۳۷ ۰۹ 300x180 - هفته بیست و هشتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های ۲ سال، از ۲ تا ۴ امتیاز، دوخون به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که امیر مختومی با اسب آژدر زودتر از خط پایان عبور کرد و کمال دلیجه عطا با اسب ویو دنس و محمد خوجملی با اسب یوهان بلیک به ترتیب دوم و سوم شدند و آق اویلی بشگرد با اسب سویلای در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

dorchaharom 27b 300x200 - هفته بیست و هشتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور پنجم اسب‌های ۳ تا ۴ ساله ، از ۳۸ تا ۴۶ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب آکام اولین نفر از خط پایان عبور کرد و آق اویلی بشگرد با اسب بابوی و ستار مهرانی با اسب کوانتوم نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و آرمین آق آتابای با اسب آسپایر چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

panjom 27b 300x198 - هفته بیست و هشتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور ششم اسب‌های از ۳ تا ۴ ساله ، هندیکاپ، دوخون به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که در این کورس پایانی با درخشش کمال دلیجه عطا با اسب ویمتو موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب کومانچی و آرمین آق آتابای با اسب عالم ناب به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و آق اویلی بشگرد با اسب جم استون به مقام چهارمی اکتفا کرد.

sheshom 27b 300x208 - هفته بیست و هشتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز ۸۴۸/۷۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور ۱ : آتش سعیدی – ترکمن ناز-آتام
دور ۲ : ایل سویر
دور ۴ : طاها نور – والا۲
دور ۵ : آلکس – آرشا – تومیریس
دور ۶ : ماه سلطان

معرفی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته بیست و هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس،کمال دالیجه عطا با کسب ۲۰ امتیاز بهترین چابکسوار هفته شد.
مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

تجلیل از خانواده شهید

توسلی رییس هیات سوارکاری گفت: تکریم جایگاه شهدا و جانبازان و ایثار گران و تجلیل از خانواده های این عزیزان، قدر دانی از تلاش های صادقانه ای است که در دوران دفاع مقدس از زندگی و جان و مال خود مایه گذاشتند.

وی افزود: امروز نیز طبق روال هر هفته به مناسبت نامگذاری «مسابقات سوارکاری جام شهدا» از خانواده های شهیدان قربان محمد و امان محمد ایگدری با اهدای هدایا تجلیل بعمل آمد.

shahid 27b 300x201 - هفته بیست و هشتم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان ۹۶ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

 

لازم به ذکر است؛ هفته بیست و نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس پنجشنبه ۳ اسفندماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

خبرنگار : یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز