امروز : جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    47458

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:50 | ۱۷ اسفند ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

dor2 1 2 300x200 - “هفته بیست و سوم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته بیست و سوم مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۶۳ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن، در هفته بیست و سوم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز جمعه (۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۷)، ۷۳ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۶۳ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار اسبدوانی
t.me/HorsePress

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۲ ساله، نژاد ترکمن،(کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب یل شاد زودتر از خط پایان گذشت و نورمحمد بهادر با اسب عالم شاد بازرگان و بنیامین جرجانی با اسب هامراک حبیب ایشان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب دات دالگا موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب وی واش و پیمان قلرعطا با اسب اکو شیک به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

dor2 4 300x200 - “هفته بیست و سوم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (کلاس برنده) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که بنیامین جرجانی با اسب بلک ویند زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آق اویلی بشگرد با اسب وولکان و محمد خوجملی با اسب ردوینز کسب کردند.

(۱۵:۰۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، هندیکاپ کلاس ۵، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب آلگرو موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب دانسر هج و نادر صالح پور با اسب عقاب به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

dor3 1 2 300x200 - “هفته بیست و سوم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (کلاس Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب لیندا اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آق اویلی بشگرد با اسب پدرو پاپلو دوم شد، کمال دلیجه عطا با اسب شاهیتا مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد دوخون،(هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که عبدالحلیم قبادی با اسب وروجک گمیشان مقام اول این دور را کسب کرد، امیرمختومی با اسب آریس گلد و  بنیامین جرجانی با اسب مامبو عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۶:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۲) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که محمد خوجملی با اسب گلدن استیت زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آرمین آق آتابای با اسب لاکی بویز و آق اویلی بشگرد با اسب اکسل هج کسب کردند.

dor7 275x300 - “هفته بیست و سوم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

 

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

آق اویلی بشگرد با ۲ عنوان قهرمانی، ۳ عنوان نایب قهرمانی و ۱ عنوان سومی، چابکسوار برتر هفته بیست و سوم شد.

 

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ قزل گل – شایلین بلوری
دور دوم❌ هایدان – رامسر رویال
دور سوم❌ سای دریم
دور پنجم❌ پارما- لادی راکی- خان محل – نازگل کیا
دور ششم❌ فریا

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۹۹۸ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته بیست و چهارم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز