امروز : شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۶,۹۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

photo 2018 02 01 16 22 14 300x187 - هفته بیست و سوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکساسبدوانی-ترکمن نیوز–   هفته بیست و سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد کاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۳۷ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   در هفته بیست و سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس روز پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه ۵۳ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۷ رأس اسب از نژادهای دوخون، ترکمن، در ۶ دور ۱۰۰۰ و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

3 1 300x185 - هفته بیست و سوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور اول اسب‌های ۳ تا ۷ سال ، هندیکاپ، ترکمن. به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب آتا بیک زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب غنچ اسن و آرمین آق آتابای با اسب یل فام به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و پیمان قلرعطا در این دور جایگاه چهارم را با اسب آرچین حبیب ایشان کسب کرد.

 

photo 2018 02 01 17 19 55 300x200 - هفته بیست و سوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسرقابت دور دوم میان اسب‌های ۲ ساله، مبتدی و نبرده، دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر بود که نورمحمد بهادر با گنجلر زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و جواد آچاک با اسب والا۲ و بنیامین جرجانی با اسب لبخند۲ به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس آرمین آق آتابای با اسب آیدا بود.

 

photo 2018 02 01 17 10 44 300x147 - هفته بیست و سوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور سوم اسب‌های ۲ ساله، مبتدی و نبرده، تروبرد داخلی، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالقادر صالحپور با اسب ترنادو موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب اندی هج و نادر صالح پور با اسب فایرفلای به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس آق اویلی بشگرد با اسب املیانو در جایگاه چهارم قرار گرفت.

 

photo 2018 02 01 17 11 07 300x148 - هفته بیست و سوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسرقابت در دور چهارم میان اسب‌های ۲ ساله، ۲ تا ۶ سال، دوخون به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که  آرمین آق آتابای با اسب اسکای لاو زودتر از خط پایان عبور کرد و آق اویلی بشگرد با اسب گل آشور آباد و محمد خوجملی با اسب سیتارا به ترتیب دوم و سوم شدند و نادر صالح پور با اسب کاپوچینو در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

 

photo 2018 02 01 17 11 11 300x145 - هفته بیست و سوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور پنجم اسب‌های ۳ تا ۴ ساله ، از ۳۶ تا ۴۸ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب جم استون اولین نفر از خط پایان عبور کرد و ستار مهرانی با اسب طاها هورس و بنیامین جرجانی با اسب ساواش نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و نادر صالح پور با اسب مهگل چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

 

در دور ششم اسب‌های از ۳ تا ۴ ساله ، از ۱۸ تا ۲۲ امتیاز، تروبرد داخلی به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که در این کورس پایانی با درخشش آق اویلی بشگرد با اسب هج مامبو موفق به کسب مقام اول شد و کمال دلیجه عطا با اسب مستر واندرفول و بنیامین جرجانی با اسب رایکا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و نورمحمد بهادر با اسب رسپکتیبل به مقام چهارمی اکتفا کرد.

beshgard 12b 300x183 - هفته بیست و سوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکس

معرفی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته بیست و سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس، آق اویلی بشگرد با ۲۰ امتیاز بهترین چابکسوار هفته شد.

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز ۷۶۶ میلیون و پانصد هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

 

لیست اسبهایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دوراول:گلشاد گز – آل سقر باقچقی

دور دوم: گرین کاپ – گل مجال
دور سوم:ریو کوئین – ریو لیون – شهریار سادات
دور چهارم: مینوسا – ماریل – آلتون آتا – گرداب
دور پنجم : امیر پاشا
دور ششم: رای هارد – تایم هج – نیمار – سیتی گل

 

لازم به ذکر است؛ هفته بیست و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس جمعه ۱۳ بهمن ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

خبرنگار : یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز