امروز : جمعه ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۶,۲۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

IMG 5597 300x199 - هفته بیست و دوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکساسبدوانی-ترکمن نیوز–   هفته بیست و دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد کاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۶ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   در هفته بیست و دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس روز جمعه ۶ بهمن ماه ۵۶ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۰ رأس اسب از نژادهای دوخون، ترکمن، در ۶ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

IMG 5582 1 300x196 - هفته بیست و دوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور اول اسب‌های ۳ تا ۴ سال ، از ۰ تا ۶ امتیاز، دوخون. به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که جواد آچاک با اسب الوسی زودتر از خط پایان گذشت و علی رجال با اسب بای کال و متین جرجانی با اسب آن دوای به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و بنیامین جرجانی در این دور جایگاه چهارم را با اسب ال قوش کسب کرد.

 

dore 2 1 300x191 - هفته بیست و دوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسرقابت دور دوم میان اسب‌های ۳ ساله، ۲۴ تا ۳۲ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۶۰۰ متر بود که آرمین آق آتابای با اسب بابوی زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و بنیامین جرجانی با اسب آسپایر و کمال دالی جه عطا با اسب ایل هان به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس ستار مهرانی با اسب برند بود.

 

dore 3 1 300x200 - هفته بیست و دوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور سوم اسب‌های ۲ ساله،از ۲۴ تا ۲۸ امتیاز ، دوخون، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالی جه عطا با اسب ماکان موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب شوالیه و پیمان قلرعطا با اسب آسیکس به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس ابوطالب چاری زاده با اسب ایل طاها در جایگاه چهارم قرار گرفت.

 

dore 4 1 300x200 - هفته بیست و دوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسرقابت در دور چهارم میان اسب‌های ۲ ساله، مبتدی و نبرده، دوخون به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که کمال دلیجه عطابا اسب به سیما زودتر از خط پایان عبور کرد و نورمحمد بهادر با اسب کینگ ولف و بنیامین جرجانی با اسب ماریل به ترتیب دوم و سوم شدند و جواد آچاک با اسب گرداب در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

 

dore 5 1 300x200 - هفته بیست و دوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور پنجم اسب‌های ۳ ساله ، از ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب لیلی ناز اولین نفر از خط پایان عبور کرد و عبدالرحیم آرمیده با اسب گوهر ناز و محمد خوجملی با اسب وای وای نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و آرمین آق آتابای با اسب گل بوته چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

 

dore 6 1 300x200 - هفته بیست و دوم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور ششم اسب‌های از ۲ ساله ، از ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، دوخون به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که در این کورس پایانی با درخشش ابوطالب چاری زاده با اسب اوزان موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب میراث بندر و آق اویلی بشگرد با اسب سای چلنج به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و بنیامین جرجانی با اسب پرگار به مقام چهارمی اکتفا کرد.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته بیست و دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس، کمال دالی جه عطا با ۱۸ امتیاز بهترین چابکسوار هفته شدند.

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز ۷۷ میلیون تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

 

لیست اسبهایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول: راحیل
دور دوم: –
دور سوم:
دور چهارم: نیو کلاسیک – آی واکس – تئو ولکات
دور پنجم : آی هان
دور ششم: کایزن

 

لازم به ذکر است؛ هفته بیست و سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز