امروز : جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

TN 4 1 1 300x187 - هفته اول کورس بهاره 1401 با رقابت 80 اسب پایان یافت+ تصاویرترکمن نیوز: روز دوم هفته بیستم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با شرکت 80 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان استارت خورد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز پایانی هفته بیستم رقابت‌های کورس بهاره گنبدکاووس روز جمعه (5 فروردین ماه)، ۹۷ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 17 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 81 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۸ دور  ۱۰۰۰، ۱۲۰۰  و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳+ساله ترکمن، هندیکاپ کلاس ۳ به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که «یونس اورکلی» با اسب «صحراگل» زودتر از خط پایان گذشت و موسی محمدی با اسب یادگار جاهد و  نورمحمد بهادر با اسب بایداق کهری جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های ۳+ساله ترکمن، کلاس Maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که «عبدالحلیم قبادی» با اسب «نازقوش قلیچ خانی» قهرمان کورس شد و ابراهیم قره داشلی با اسب بالتای مهربان جایگاه دومی را به دست آورد و الله وردی توئی با اسب تریتا مقام سوم را از آن خود کرد.

TN 2 2 1 300x187 - هفته اول کورس بهاره 1401 با رقابت 80 اسب پایان یافت+ تصاویر

رقابت دور سوم میان اسب‌های ۳+ساله دوخون، کلاس Maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که «بنیامین جرجانی» با «عثی طلا»، چابکسوار ابراهیم قره داشلی با اسب بای جان و امین محمدی با اسب دلانا به ترتیب سکوهای اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های ۳+ساله تروبرد، هندیکاپ کلاس ۶ به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که «نورمحمد بهادر» با اسب «آشیل» مقام اول را کسب کرد، عبدالحلیم قبادی توانست با اسب پالونیا به جایگاه دومی دست یابد و بهرام بینایی با اسب دیناریچی به جایگاه سومی اکتفا کرد.

دور پنجم با رقابت اسب‌های ۳+ساله دوخون، هندیکاپ کلاس ۶ به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که «نورمحمد بهادر» با اسب وستینگ رز اول شد، آق اویلی بشگرد و چابکسوار کینگ مامبو با اسبهای بنیامین جرجانی و لندی پلاس به ترتیب دوم و سوم شدند.

دور ششم با رقابت اسب‌های ۳+ساله تروبرد، هندیکاپ کلاس ۳ به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که «یونس اورکلی» با اسب «دینامیت» به مقام اول دست یافت، چابکسواران رامین آق آتابای و فوکوس بی با اسبهای عبدالحلیم قبادی و توربو  به ترتیب مقامهای دوم و سوم را کسب کردند.

دور هفتم نیز با رقابت اسب‌های ۳+ساله دوخون، هندیکاپ کلاس ۵ به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که «نورمحمد بهادر» با اسب «تسلا» اول شد، بنیامین جرجانی با اسب مادیان گنج دوم شد و عرفان طعنه با اسب محبوبا در جایگاه سومی قرار گرفت.

رقابت دور هشتم میان اسب‌های ۳+ساله دوخون، هندیکاپ کلاس ۷ به مسافت ۱۶۰۰ متر برگزار شد که «رامین آق آتابای» با اسب «بونزای»، چابکسوار بهرام بینایی با اسب ترانه حکیم و صادق ایمری با اسب مانا اردلان به ترتیب سکوهای اول تا سوم را کسب کردند.

بهادر چابکسوار برتر 1 300x187 - هفته اول کورس بهاره 1401 با رقابت 80 اسب پایان یافت+ تصاویر

چابکسوار برتر:

نورمحمد بهادر با 3 قهرمانی و یک مقام سومی به عنوان چابکسوار برتر امروز معرفی شدند.

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ آدبیک
دور دوم؛ الماس بیک، سلطان آق بند
دور سوم؛ سرگل شیروان، دل آسا
دور چهارم؛ —
دور پنجم؛  ریو لیزا، سلین ناز، کینگ بابا
دور ششم؛ آنی آنجل، فوکوس دنسر، لاس وگاس
دورهفتم؛ یاد هیهات، تاواتک، ژانیتا، لیدی آرچ
دور هشتم؛ هچ نایس، قلیچ بابا

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ سه میلیارد و ۲۹۸ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۸گانه تعلق گرفت.

 گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز