امروز : جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    37563

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    18:26 | ۲۰ مهر ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

Asbdavani 20M 300x209 - هفته اول مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه آق قلا برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته اول رقابت‌های اسبدوانی آق قلا با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 68 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته اول رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل پاییز آق قلا روز جمعه 20 مهر ماه 68 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 11 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 57 رأس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در 7 دور ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ،کلاس Maiden، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب سایروس قیدار زودتر از خط پایان گذشت و نورمحمد بهادر با اسب ادهم مختار و رامین خوجملی با اسب پویان مختومقلی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند, در این دور جایگاه چهارم را یوسف دهش با اسب آتش سعیدی کسب کرد.

در دور دوم اسب‌های 2 ساله ، مبتدی مادیان، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین آق آتابای با اسب تام لیدی موفق به کسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب ملسه و آرمین آق آتابای با اسب ویندا به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند، در این کورس بنیامین جرجانی با اسب سوژه در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های 3 ساله ، هندیکاپ کلاس 5، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که نورمحمد بهادر با اسب پانتی زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آق اویلی بشگرد با اسب اسکای کوئین و کمال عطا با اسب اریس کسب کردند، آرمین آق آتابای با اسب لادی ماری در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

در دور چهارم اسب‌های ۲ ساله ، کلاس Maiden، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب وال دایور استار به کسب مقام اول شد و بنیامین ملایی با اسب اورتگا و قربان محمد اودک با اسب آسنا خانم به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند، جایگاه چهارمی در این کورس به مهرداد خوجملی با اسب جان دی وان رسید.

رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، هندیکاپ کلاس 4، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال عطا  با اسب سامین اولین نفر از خط پایان عبور کرد، قربان محمد اودک با اسب جانام دوم شد، مهران عطا با اسب انجوی مقام سوم را کسب کرد و جایگاه چهارمی به اسب گلسا با چابکسواری رامین آق آتابای رسید.

در دور ششم اسب‌های دوخون 2 ساله،مبتدی نریان، در مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که امیر مختومی با اسب کاراکو مقام اول این دور را کسب کرد، بنیامین ملایی با اسب بوی سان و عبدالرحیم آرمیده با اسب هامون نفرات دوم و سوم را به دست آوردند و نورمحمد بهادر با اسب ردوینز چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

رقابت در دور هفتم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، هندیکاپ کلاس 3، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب لندی اولین نفر از خط پایان عبور کرد، کمال عطا با اسب ماکان دوم شد، آق اویلی بشگرد با اسب پرگار مقام سوم را کسب کرد و جایگاه چهارمی به اسب سای چلنج با چابکسواری رامین قهرمان رسید.

photo ۲۰۱۸ ۱۰ ۱۲ ۱۷ ۳۱ ۱۴ 300x169 - هفته اول مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه آق قلا برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسوار هفته
در پایان هفته اول رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، نورمحمد بهادر با دو عنوان قهرمانی و دو نائب قهرمانی و کسب 24 امتیاز چابکسوار برتر این هفته از رقابت ها شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول❌ گلرخ نیر
دور دوم❌ پوا پوا – ترزا
دور سوم❌ المینا – سلوی ناز
دور چهارم❌ شیرشاه – رونیکای
دور پنجم❌ آی گل- اخمو – ریحان گل
دور ششم❌امپراطور قانقرمه
دور هفتم ❌

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸۲۵ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا هفتم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته دوم مسابقات سوارکاری کورس پاییزه ۹۷ آق قلا روز جمعه 27 مهر ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

خبرنگار: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز