امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۰ ۱۶ ۳۶ ۲۴ 1 300x193 - هفته اول مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز-  هفته اول رقابت‌های اسبدوانی گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 61 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،   در هفته اول رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل پاییز گنبدکاووس روز پنجشنبه 8 آذرماه 66 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 5 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 61 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 7 دور 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(12:30)رقابت در دور اول اسب‌های 3 ساله ،کلاس 1 و 5 ( بنچ مارک 105)، نژاد ترکمن، به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب غنج اسن زودتر از خط پایان گذشت و یوسف دهش با اسب گزباشی و امین محمدی با اسب آرگام مهر به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(13:45)در دور دوم اسب‌های ۲ ساله ،کلاس Maiden، نژاد دوخون، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که عیدمحمد غراوی با اسب شامپیون گزل موفق به کسب مقام اول شد و کمال دلیجه عطا با اسب پرنیان و رامین آق‌آتابای با اسب په په به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(14:15) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، برنده، نژاد دوخون، به مسافت 1000 متر شکل گرفت که آق‌اویلی بشگرد با اسب تام لیدی زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب عبدالحلیم قبادی با اسب گل گندم و امیر مختومی با اسب ناز قورام کسب کردند.

(14:45) در دور چهارم اسب‌های 3 ساله، نژاد تروبرد (کلاس 1 (بنچ مارک 125)) ، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب سریک موفق به کسب مقام اول شد و عبدالرحیم آرامیده با اسب نو برس نو لس و نورمحمد فیضی با اسب هیمالیا به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(15:30) رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، هندیکاپ کلاس 3، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب کایزن اولین نفر از خط پایان عبور کرد، امین محمدی با اسب ماه مارال دوم شد، رامین قهرمانی با اسب زیبای گنبد مقام سوم را کسب کرد.

(15:55) در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، هندیکاپ کلاس ۴، نژاد تروبرد در مسافت 1000 متر با یکدیگر کورس گذاشتند که یاسر جرجانی با اسب فانتستیک مقام اول این دور را کسب کرد، رامین قهرمانی با اسب المنار و محمد خوجملی با اسب لرد اسفینکس نفرات دوم و سوم را به دست آوردند.

(16:20) رقابت در دور هفتم اسب‌های نژاد دوخون 2ساله، دوخون Maiden، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب ایل آی اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آرمین آق‌آتابای با اسب یاد ثریا دوم شد، نورمحمد بهادر با اسب صر صر مقام سوم را کسب کرد.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

رامین قهرمانی با کسب یک عنوان قهرمان، یک عنوان نایب قهرمانی و یک مقام سومی چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول❌ آتابیگ

دور چهارم❌ فلاور هج

دور هفتم❌ ملسه- کی دو- شکوفا

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته هشتم کورس پاییزه ۹۷ آق‌قلا روز جمعه 9 آذرماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

 

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز