امروز : جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    115501

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:42 | ۲۰ آبان ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

دوم هفته اول 1 300x188 - هفته اول مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس پایان یافت+ تصاویرترکمن نیوز:  روز دوم هفته اول رقابت‌های کورس پاییزه گنبدکاووس با رقابت 59 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز دوم هفته اول رقابت‌های کورس پاییزه گنبدکاووس جمعه (20 آبان ماه ۱۴۰۱) 66 راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون ثبت نام کردند که از این تعداد 7 راس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و 59 راس اسب در 6 دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰  متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که اسحاق جرجانی با اسب پهباد سکوی اول را کسب کرد و بنیامین جرجانی با اسب اصیلا ایزدی در جایگاه دوم قرار گرفت و بهرام بینایی با اسب الیف سوم شد.

در دور دوم اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس6) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب بلک خاویار، یاسر جرجانی با اسب قره یل مراوه و آرمین آق آتابای با اسب آی آلتن به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

رقابت در دور سوم  میان اسب‌های نژاد تروبرد (Maiden) (2 ساله)به مسافت 1000 متر برگزار شد که کمال دالیجه عطا با اسب ال میرادو زودتر از خط پایان گذشت و نورمحمد بهادر با اسب رینگو باقری و رامین آق آتابای با اسب راینوسروس به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم نیز رقابت با اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب پائولتا اول شد، بنیامین جرجانی با اسب کوئین بولت و صادق ایمری با اسب همای جان به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور پنجم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب فرناندو پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، صادق ایمری با اسب فیوری مقام دوم را از آن خود ساخت و الله بردی طوئی با اسب مونو پادرا به جایگاه سومی اکتفا کرد.

مسابقات اسب دوانی پاییزه گنبدکاووس در دور ششم نیز میان اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد و کمال دالیجه عطا با اسب سارپ، یاسین زارعی کسلخه با اسب مادیان گنج و بنیامین جرجانی با اسب تاوا گون به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

آتا 300x188 - هفته اول مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس پایان یافت+ تصاویر

کمال دألیجه آتا (عطا) چابکسوار برتر هفته اول مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس

چابکسوار برتر:
کمال دالیجه عطا با 3 قهرمانی
به عنوان بهترین چابکسوار روز دوم از هفته اول کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (11) بالتای مهربان
دور دوم؛ (1) دازجوی، (11) کوبا
دور سوم؛ (1) جاستیک، (2) جگوار، (9) استرانگ بوی
دور چهارم؛
دور پنجم؛
دور ششم: (8) گالاند

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۳ میلیارد و ۱۲۶ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز