امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۸,۱۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

 • کد خبر :

  64724

 • /
 • تاریخ :

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸

 • /
 • دسته بندی :

 • پ

گنبدکاووس هفته اول.jpg1 300x200 - “هفته اول” مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – تورکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته اول مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل تورکمن صحرا با شرکت ۵۴ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی تورکمن‌؛   بهروز نیازی در گفت و گو با خبرنگار تورکمن نیوز اظهار داشت: در هفته اول مسابقات اسبدوانی فصل پاییز گنبدکاووس روز پنجشنبه (۲۳ آذرماه ۱۳۹۸)، ۶۲ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۸ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۴ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰) در دور اول اسب‌های ۲ ساله، ترکمن،کلاس Maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که امیر مختومی با اسب یل تای زودتر از خط پایان گذشت و عبدالحلیم قبادی با اسب سلنا پهلوان و مهدی عطانژاد با اسب کایدو امینی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

دوم 300x199 - “هفته اول” مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+عکس(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های۳+ ساله، دوخون، کلاس Maiden، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب پرشین مانا موفق به کسب مقام اول شد و مهران عطا با اسب لرد ناز و آرمین آق آتابای با اسب ال بانو به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

سوم 300x199 - “هفته اول” مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+عکس(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳+ ساله، تروبرد،کلاس ۶ ،  به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که سراج الدین اندروا با اسب لیدی المیرا زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب محمد خوجملی با اسب سانچی و آرمین آق آتابای با اسب سردش کسب کردند.

چهارم 300x199 - “هفته اول” مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+عکس(۱۵:۳۰) در دور چهارم اسب‌های ۳+ ساله، دوخون، کلاس ۶، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مبین قلرعطا با اسب آی قیز موفق به کسب مقام اول شد و محمدامین توماج با اسب پیشانی سفید و آرمان زیرکی با اسب طهران به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۶:۰۰) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۲ ساله، Maiden ، تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  کمال دلیجه عطا با اسب لاس وگاس اولین نفر از خط پایان عبور کرد، محمدامین توماج با اسب ریو کازو دوم شد، محمد خوجملی با اسب کالیفورنیا کروم مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۳۰) در دور ششم اسب‌های ۳+ ساله، دوخون، کلاس ۵، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که پیمان قلرعطا با اسب کادنزا مقام اول این دور را کسب کرد، آرمین آق آتابای با اسب تانیلان و بنیامین ملایی با اسب ملسه عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

محمد خوجملی با یک قهرمانی، یک نائب قهرمانی و یک مقام سومی چابکسوار برتر امروز شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول: شانل بلوری / شهیار فریدونی / جواهر حبیب ایشان / سایلنن
دور دوم:
دور سوم: ترنادو۲
دور چهارم: گلد وینر
دور پنجم: ریو گیت
دور ششم: کامیاب

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی همه ساله در گنبدکاووس در فصل بهار و پاییز با حضور هزاران نفر از تماشاگران این ورزش مفرح و پرهیجان در مجموعه ورزشی بین المللی پایتخت سوارکاری ایران برگزار می شود.

 

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز