امروز : چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز – یاشار نیازی: هفته اول مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت 80 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز اول هفته اول کورس بهاره گنبدکاووس (7 اردیبهشت)، 87 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد  7 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 80 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هشت کورس 1000 و 1200 متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

اول اسبدوانی کورس دوم 300x188 - هفته اول مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس در سال 1402 با کورس 80 اسب استارت خورد+تصاویر

نتایج روز اول هفته اول مسابقات اسبدوانی بهاره 1402 گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 5) (3+ساله) در مسافت 1200 متر برگزار شد و فیض الله رجال با اسب آلپای رمضانی زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب خان بیگلر گز و بهرام بینایی با اسب محک سعادت به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های  ترکمن (کلاس 3) (+3 ساله) به مسافت 1200 متر با هم رقابت کردند که نورمحمد بهادر  با اسب آترین حقانی سکوی اول را کسب کرد و فیض الله رجال با اسب آرنا حبیب ایشان در جایگاه دوم قرار گرفت و سراج الدین اندروا با اسب تاغان بای سوم شد.

اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 7) (+3 ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که نورمحمد بهادر با اسب سرفینا، الله بردی طویی با اسب تندناز و بهرام بینایی با اسب کوئین لیدی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

اول اسبدوانی 300x188 - هفته اول مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس در سال 1402 با کورس 80 اسب استارت خورد+تصاویر

در دور چهارم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 5) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب آنلی پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، نورمحمد بهادر با اسب گل آقا مقام دوم را از آن خود ساخت و محمد خوجملی با اسب بل فوکوس به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های  نژاد دوخون (مبتدی و نبرده) (3 ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که بنیامین جرجانی با اسب ژان ژاک روسو اول شد، کمال دالیجه آتا (عطا) با اسب بوران و آق اویلی بشگرد با اسب بندربندر به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

asbdVni 300x188 - هفته اول مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس در سال 1402 با کورس 80 اسب استارت خورد+تصاویر

اسب‌های تروبرد (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که کمال دالیجه آتا (عطا)  با اسب آناتیس، محمد خوجملی با اسب بلاروزا و نورمحمد بهادر با اسب سلطانا بوی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور هفتم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که بهرام بینایی با اسب سارپ پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، سراج الدین اندروا با اسب سوکراتیس مقام دوم را از آن خود ساخت و رامین قهرمانی با اسب پائولتا به جایگاه سومی اکتفا کرد.

دور پایانی مسابقات امروز در دور هشتم میان اسب‌های دوخون (مبتدی و نبرده) (3 ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که نورمحمد بهادر با اسب کوماتسو مقام اول این دور را کسب کرد، ستار مهرانی  با اسب اورهان و  فیض الله رجال با اسب دلبرانه سوم را کسب کرد.

چابکسوار برتر:

نورمحمد بهادر با کسب 3 قهرمانی یک نایب قهرمانی و یک مقام سومی بهترین چابکسوار بلامنازع روز اول در هفته اول مسابقات اسبدوانی بهاره 1402 گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ بهارگزل گز
دور دوم؛ –
دور سوم؛ ولوا
دور چهارم؛ ساحلی
دور پنجم؛ –
دور ششم؛ –
دور هفتم؛ سیتی دی و هلدی تاپ 2
دور هشتم؛ دی کایرو و شنل

در پایان رقابت های امروز مبلغ هفت میلیارد و نهضد و یازده میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 8 گانه تعلق گرفت.

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: رقابت‌های روز دوم هفته اول نیز فردا جمعه 8 اردیبهشت 1402 در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

 

فیلم هر کورس:

برای مشاهده فیلم هر دور از مسابقات اسبدوانی از لینک زیر در کانال تلگرامی هیئت سوارکاری گنبدکاووس استفاده کنید

https://t.me/gonbadsavarkari

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز