امروز : دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۱۲۱

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    110819

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:12 | ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز – هفته اول مسابقات اسبدوانی فصل بهار ۱۴۰۱ شهرستان بندرترکمن به علت مصادف شدن روز جمعه با شهادت امام جمعفر صادق (ع) امروز پنجشنبه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در هفته اول مسابقات اسبدوانی بهاره بندرترکمن ۴۵ رأس اسب ثبت نام کردند که ۵ اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۴۰ رأس اسب در ۶ کورس با مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

بندرترکمن 11 300x199 - هفته اول مسابقات اسبدوانی بهاره بندرترکمن با رقابت ۴۰ اسب+عکس

دور اول با رقابت اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس ۷) +۳ ساله در مسافت ۱۰۰۰ متر آغاز شد که چابکسوار متین جرجانی با اسب اسپارتاکوس ترکان اول شد و کیوان قلر عطا با اسب الیف و کمال دألیجه عطا با اسب آرچمان گز به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم اسب های نژاد دوخون (Maiden) +3 ساله در مسافت ۱۰۰۰ متر باهم کورس داشتند که چابکسوار محمد امین توماج با اسب کریسمس توانستند زودتر خط پایان را طی کند و متین جرجانی با اسب ولوا مقام دوم را کسب کرد و عبدالحلیم قبادی با اسب یادگار به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور سوم رقابت‌های ۱۰۰۰ متر امروز اسب های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۷) +۳ ساله به مصاف یکدیگر رفتند که اسب متیوس با چابکسواری رامین قهرمانی اول شد و چابکسوار کمال دألیجه عطا با اسب سرناز دوم شد و اسب ییلدیز با چابکسواری محمد امین توماج نیز در سکوی سوم قرار گرفت.

در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۶) +۳ ساله باهم در ۱۰۰۰ متر کورس گذاشتند و اسب من راکت با چابکسواری یاسین زارعی کسلخه توانستند زودتر از رقبای خود به خط پایان برسد و در ادامه اسبهای آل نورا و لیلین با چابکسواری عبدالحلیم قبادی و امین محمدی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را از آن خود ساختند.

در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۶) +۳ ساله بازهم در مسافت ۱۰۰۰ متر باهم رقابت کردند که چابکسوار اسحاق جرجانی توانست با اسب هوراکان در سکوی اول قرار گیرد و رامین قهرمانی و آرمین آق آتابای با اسب های احلام و سویلین به ترتیب دوم و سوم شدند.

اما دور پایانی امروز رقابت دیدنی اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۵) +۳ ساله بازهم در مسافت ۱۰۰۰ متر را داشتیم که کمال دألیجه عطا با اسب کامیلا جایگاه اولی را کسب کرد و اسب سلطان ۳ با چابکسواری یاسین زارعی کسلخه به مقام دوم رسید و چابکسوار عبدالحلیم قبادی نیز با اسب پیتاز به مقام سوم رقابتهای امروز دست یافت.

چابکسوار برتر

در رقابت‌های امروز کمال دألیجه عطا بود که خوش درخشید و به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت‌های امروز مبلغ یک میلیارد و ۷۲۷ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم کورس های ۶ گانه اهدا شد.

معاونت اسبدوانی فدراسیون سوارکاری کشور، فرماندار شهرستان ترکمن، دبیر کمیته سوارکاری فراکسیون ورزش مجلس و فرمانده انتظامی شهرستان ترکمن از جمله مهمانان ویژه هفته اول مسابقات اسبدوانی حضور داشتند.

طبق برنامه جدول زمانبندی هیات سوارکاری استان گلستان مسابقات اسبدوانی شهرستان بندرترکمن هر هفته روز جمعه برگزار می شود و از روز شنبه ثبت نام برای هفته دوم کورس بهاره آغاز می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز