امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۲۱,۸۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

n83299923 73002639 300x195 - هفتاد و سومین مدرسه مشارکتی پویش ایران من در گنبدکاووس افتتاح شدتورکمن نیوز: هفتاد و سومین مدرسه مشارکتی’پویش ایران من’ که گروهی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی کشور آنرا راه اندازی کرده اند، در روستای ‘آق بند’ از توابع بخش مرزی و محروم داشلی برون گنبدکاووس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایرنا، در مراسم افتتاح این مدرسه مشارکتی که در روستای آق بند گنبدکاووس برگزار شد، مدیر پویش ایران من گفت: این پویش در مرحله نخست و با هماهنگی سازمان نوسازی، توسعه و تجهز مدارس کشور، ساخت ۱۰۰ باب مدرسه را در دستور کار قرار داده است.
پدرام سلطانی با بیان اینکه این مدارس به صورت مشارکتی با سازمان نوسازی مدارس، توسط کارآفرینان و فعالان اقتصادی در ۱۹ استان محروم و مرزی احداث می شود، افزود: تاکنون ۷۳ مدرسه از ۱۰۰ مدرسه وعده داده شده به بهره داری رسیده است.
وی اضافه کرد: بقیه مدارس درحال ساخت نیز تا پایان تابستان امسال تکمیل و به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تحویل می شود.
سلطانی گفت: نگاه این پویش در احداث مدارس مشارکتی، توسعه آموزشی و فرهنگی به عنوان زیرساخت مهم توسعه اقتصادی کشور است.
مدیر پویش ایران من ادامه داد: تمامی مدارسی که توسط کارآفرینان و فعالان اقتصادی احداث می شوند به نام این پویش نامگذاری می شود تا فارغ از نگاه قومی و مذهبی، علاقه به ایران را بیش از پیش در نسل آینده این سرزمین تقویت کند.
مدیرعامل موسسه ‘مهر گیتی’ نیز در این مراسم گفت که این موسسه هم با کمک افزون بر یک هزار نفر از نیکوکاران عضو، برنامه احداث یکهزار واحد آموزشی مشارکتی را در مناطق محروم کشور در دستور کار قرار داده است.
زهرا گیتی نژاد افزود: این موسسه تاکنون ۳۱۰ واحد آموزشی احداث یا درحال ساخت دارد که پنج واحد آموزشی آن در استان گلستان ساخته می شود.
وی اضافه کرد: هدف از ساخت این مدارس کمک به عدالت آموزشی در همه مناطق کشور و بهره مندی همه دانش آموزان از فضای آموزشی مناسب است زیرا وجود فضای آموزشی مناسب هم به دانش آموز در یادگیری دروس و هم در معلم برای خلاقیت و نوآوری در تدریس کمک می کند.
مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز دراین مراسم گفت: مدرسه ۶ کلاسه روستای آق بند که توسط پویش ایران من ساخته شده، دارای ۶ کلاس درس و زیربنای ۴۸۷ متر مربع است.
کمال الدین نظرنژاد افزود: برای ساخت این واحد آموزشی که ۱۷۶ دانش آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی دارد، ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده که دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن توسط پویش ایران من و بقیه آن از محل اعتبارات نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تامین شده است.
وی گفت: این پویش یک واحد آموزشی سه کلاسه نیز در روستای ‘ایشانلر’ گنبدکاووس با زیربنای ۲۶۴ مترمربع و هزینه ۶ میلیارد ریال احداث کرد.
نظرنژاد اضافه کرد: از هزینه عملیات اجرایی این واحد آموزشی مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط پویش ایران من و مبلغ چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات سازمان نوسازی تامین شده است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز