در اروپا 300x195 - هشدار پاکستان در مورد رشد اسلام‌ستیزی در اروپاترکمن نیوز:  سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در مورد موج جدید اسلام‌هراسی در اروپا هشدار داد و اقدام توهین‌آمیز برخی عناصر افراطی در سوئد و نروژ را در روزهای اخیر به ساحت کتاب آسمانی مسلمانان به شدت محکوم کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از Daily Times، زاهد حفیظ چودری دوشنبه، ۱۰ شهریور، با صدور بیانیه‌ای در واکنش به تشدید اسلام‌هراسی در اروپا، آتش زدن قرآن کریم توسط عناصر ضداسلام در مالمو سوئد و اسلو، پایتخت نروژ، را به شدت محکوم کرد.

وی افزود: چنین اقداماتی که از ظهور اسلام‌هراسی نشئت گرفته است مغایر با روح هر مذهب بوده و نیز آزادی بیان را هرگز نمی‌توان با توهین و نفرت به نام مذهب توجیه کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان تأکید کرد: اطمینان از احترام به عقاید مذهبی دیگران یک مسئولیت جمعی است و برای صلح و رفاه جهانی بسیار حائز اهمیت تلقی می‌شود.

منابع خبری پاکستان امروز گزارش دادند: موج جدید اسلام‌هراسی در اروپا دوباره از سر گرفته شده و برخی از افراط‌گرایان در پایتخت نروژ اقدام به برگزاری راهپیمایی علیه اسلام و مسلمانان کرده‌اند. در حین این تجمع یک فرد اقدام به پاره کردن صفحات قرآن کریم کرد.

همچنین جمعه گذشته نیز در سوئد گروه‌های راستگرای افراطی مرتکب اقدام موهن آتش ‌زدن یک جلد قرآن کریم شدند. اوایل آذر سال گذشته نیز وزارت امور خارجه پاکستان با احضار سفیر نروژ، اقدام توهین‌آمیز یک سازمان غیراسلامی این کشور را به قرآن، کتاب آسمانی مسلمانان، به شدت محکوم کرده بود. 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۸

۱۱ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

81835

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک