امروز : دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    104604

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:51 | ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

جاده نفت گنبد اینچه برون 1 300x213 - هزینه ۱۹۴ میلیارد ریال برای پروژه‌های راه‌سازی گنبدکاووسترکمن نیوز:  رییس اداره راه و شهرسازی گنبدکاووس گفت که برای تکمیل جاده گنبد – اینچه‌برون ۲۳۰ میلیارد ریال و راه اصلی گنبد – آق‌قلا ۲۰۰ میلیارد ریال از محل منابع استانی اعتبار مصوب گردید که از مجموع این مبالغ تاکنون ۱۹۴ میلیارد ریال هزینه شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مهدی ملک روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: امسال ۱۴۰ میلیارد ریال برای پروژه گنبد – اینچه‌برون تخصیص پیدا کرد که ۷۰ میلیارد ریال آن بدهی سنوات قبل و ۷۰ میلیارد ریال هم برای تکمیل عملیات اجرایی مسیر است.

وی ادامه داد: همچنین از مجموع ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبارات مصوب امسال پروژه راه اصلی گنبد – آق‌قلا نیز تاکنون ۵۴ میلیارد ریال هزینه شد.

وی گفت: مسیر گنبدکاووس به اینچه‌برون معروف به “جاده نفت” بخشی از پروژه ایجاد مسیر ارتباطی گرگان – اینچه‌برون – گنبد است که تاکنون عملیات اجرایی آن با صرف ۱۲۵ میلیارد ریال به حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید.

ملک طول مسیر گنبد – اینچه‌برون را ۵۶ کیلومتر اعلام کرد و اظهارداشت: از طرف گنبد تاکنون ۶ کیلومتر مسیر آسفالت شده، چهار کیلومتر نیز با انجام بیس در مرحله آسفالت قرار دارد و زیرسازی بخشی از کیلومتر ۱۰ تا کیلومتر ۱۵ این مسیر هم به پایان رسید.

رییس اداره راه و شهرسازی گنبدکاووس ادامه داد: مسوولیت زیرسازی و آسفالت این مسیر از کیلومتر ۱۵ به طول ۴۱ کیلومتر بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد و کارهای زیرسازی آن در حال انجام است.

وی با بیان اینکه هزینه زیرسازی و آسفالت و ایمن سازی هر کیلومتر راه حدود ۵۰ میلیارد ریال است، افزود: این پروژه مشروط به تخصیص اعتبارات لازم تا سه سال آینده قابل بهره‌برداری کامل خواهد بود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز