پیشگیری بهتر از علاج واقعه است

سجاد حسینی رئیس آتش نشانی و امداد و نجات گنبدکاووس 1024x640 - هر خانه باید مجهز به کپسول اطفاء حریق آتش نشانی باشد+فیلم مصاحبهترکمن نیوز: رئیس سازمان آتش نشانی گنبدکاووس با توجه به وسعت حوزه امداد و نجات و عملیات آتش نشانی این شهرستان خواستار نگاه ویژه مسئولین استانی شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سید سجاد حسینی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: هفتم مهرماه به مناسبت شهادت آتش نشانان هموطن آبادانی در واقعه بمباران پالایشگاه نفت این شهر به عنوان روز آتش نشان نامگذاری شده است.

وی افزود: سازمان آتش نشانی گنبدکاووس دارای ۳ دستگاه خودرو با ۴۸ نفر نیروی آتش نشان و راننده در ۳ شیف کاری فعال هستند که در هر شیفت ۱۶ نفر به صورت ۲۴ ساعت کار می کنند و ۴۸ ساعت به نوبت استراحت دارند.

حسینی تاکید کرد: این سازمان دارای ۸ دستگاه آتش نشانی است که ۲ دستگاه خودرو امداد نجات می باشد و در آغاز سال ۹۹ نیز یک دستگاه خودروی ۲ کاره بالابر ۲۷/۵ متری خریداری شد که علاوه بر پمپاز آب برای امداد نجات نیز کاربری دارد.

رئیس سازمان آتش نشانی و امداد و نجات گنبدکاووس با اشاره به اینکه همواره پیشگیری بهتر است خاطرنشان شد: شهروندان عزیز حتما یک دستگاه کپسول آتش نشانی درمنزل جهت اطفاء خریق در همان آغاز باشند.

وی در ادامه توصیه خود افزود: مردم در زمان واقعه در محلی که همکاران وی مشغول امداد و عملیات آتش نشانی هستند از هرگونه تجمع خودداری کنند تا محدودیتی برای امدادگران ایجاد نشود.

وی در خاتمه ضمن تسلیت درگذشت شهدای واقعه بمباران پالایشگاه نفت آبادان، روز آتش نشان را به همکاران خود در سراسر کشور، به ویژه گنبدکاووس تبریک گفت.

گزارش از: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۸

۰۸ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83426

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک