امروز : جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    115416

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:26 | ۱۶ آبان ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان 1 300x199 - هدف ما رشد پایدار اقتصادی، توسعه سرمایه انسانی و کاهش دو برابر فقر در کشور استترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان در پیام خود به شرکت کنندگان دومین نشست بین المللی اقتصادی ازبکستان که در شهر «سمرقند» برگزار شد، گفت: هدف ما در سال‌های 2022 تا 2026 میلادی دستیابی به رشد پایدار اقتصادی، توسعه سرمایه انسانی و کاهش دو برابر فقر در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ شوکت میرضیایف اظهار داشت: امسال این نشست به موضوع «مردم در مرکز اصلاحات اقتصادی» اختصاص یافته است و که این امر این تصادفی نیست. همه ما می‌بینیم که مشکلات تامین امنیت غذایی و انرژی، تغییرات اقلیمی، تاثیر  ادامه‌دار پاندمی در جهان و بحران اقتصادی جهانی، رویارویی‌ها و درگیری‌ها، ما را بر آن می‌دارد که  به مهمترین موضوع، سرنوشت انسان به طور جدی فکر کنیم و در دستور کار قرار دهیم.

رئیس جمهور ازبکستان افزود: اطمینان دارم که نشست امروز فرصت خوبی برای بررسی بهترین تجربیات در این زمینه و تنظیم برنامه اقدام مشترک با حضور نمایندگان سازمان‌های معتبر بین‌المللی، شرکت‌های برجسته خارجی و کارشناسان شناخته‌شده خواهد بود.

میرضیایف عنوان کرد: در استراتژی توسعه ازبکستان جدید که ما با مشورت مردم خود توسعه دادیم و اکنون به سرعت بر اساس ایده‌های شرافتمندانه «برای عزت و اعتبار انسان» اجرا می‌کنیم، وظایف اولویت داری در اجرای اصلاحات در تمام زمینه‌ها تعیین شده است.

وی خاطرنشان کرد: از جمله هدف ما در سال‌های 2022 تا 2026 میلادی دستیابی به رشد پایدار اقتصادی، توسعه سرمایه انسانی و کاهش دو برابر فقر در کشور است.

رئیس جمهور ازبکستان گفت: اول باید به افزایش نقش بخش خصوصی در اقتصاد، حمایت از کارآفرینی، بهبود سرمایه گذاری و فضای رقابتی سالم توجه خاص شود. دوم، با هدف افزایش کیفیت زندگی و بهبود بیش از پیش شرایط زندگی مردم برنامه‌های گسترده‌ای را برای توسعه زیرساخت‌های هر محله اجرا می‌کنیم.

وی ادامه داد: همچنین برای حمایت اجتماعی هدفمند از اقشار کم درآمد و نیازمند جامعه و گسترش مقیاس حمایت همه جانبه از آنها اهمیت ویژه‌ای دارد. در شرایط متشنج در بازارهای خارجی و کشورهای همکار در کشور ما برای تامین ثبات اقتصاد کلان و مهار آهنگ‌های تورم اقداماتی انجام می‌شود. در نتیجه در سال جاری میلادی در جمهوری رشد اقتصادی بیش از 5 درصد پیش بینی خواهد شد.

میرضیایف اظهار داشت: ایجاد سیستم‌های تولید پایدار محصولات و تامین امنیت غذایی همزمان با به کارگیری فناوری‌های صرفه‌جویانه و «هوشمند» در مصرف آب در کشاورزی همواره در مرکز توجه ما قرار دارد. یکی از ابعاد اصلی اصلاحات ما گسترش همکاری‌های تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری با همه کشورهای شریک، پیشبرد محصولات رقابتی به بازارهای خارجی، تامین به هم پیوستگی از طریق توسعه سیستم‌های حمل و نقل و لجستیک است.

وی گفت: ازبکستان جدید برای دستیابی به اهداف بالای خود با نهادهای مالی بین المللی، کشورهای خارجی و شرکت‌های پیشرو از نزدیک همکاری می‌کند. بدون شک حضور نمایندگان سازمان‌های معتبر مانند بانک جهانی، بانک توسعه آسیا، بانک سرمایه‌گذاری زیربنایی آسیا و سرمایه‌گذاران بالقوه برای اقدامات هر چه موثرتر نشست ما کمک خواهد کرد.

میرضیایف در پایان اظهار داشت: اطمینان دارم که شرکت کنندگان این مراسم قراردادهای متقابلا سودمند را در مورد راه اندازی پروژه‌های جدید منعقد و سهم شایسته‌ای را در توسعه بیش از پیش روابط شراکتی ما خواهند داشت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز