امروز : پنج شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۶,۶۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    90194

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:20 | ۲۵ بهمن ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

unnamed 21 150x150 - هدف اصلی برنامه دولت دستیابی به تغییرات مثبت در زندگی مردم استترکمن نیوز: رئیس جمهور ازبکستان در نشست ویدئویی تشریح برنامه دولتی در سال «حمایت از جوانان و تحکیم سلامتی مردم» گفت: هدف اصلی برنامه دولتی دستیابی به تغییرات مثبت در زندگی مردم است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شایان ذکر است که سال ۲۰۲۱ میلادی توسط رئیس جمهور ازبکستان به عنوان «سال حمایت از جوانان و تحکیم سلامتی مردم» نام گذاری شده است.

برنامه دولتی که بنابه فرمان میرضیایف در روز ۳ فوریه به تصویب رسید، شامل ۲۷۳ بند است که برای اجرای آن حدود ۳۰ تریلیون صوم (۲ میلیارد و ۸۴۸ میلیون و ۷۷۸ هزار دلار) اختصاص داده خواهد شد.

به گفته وی ، هدف اصلی برنامه دولتی حمایت همه جانبه از جوانان، ترویج سبک زندگی سالم بین مردم، افزایش رفاه مردم از طریق توسعه اقتصاد است.

شوکت میرضیایف اظهار داشت: ما این برنامه را باید در شرایط پاندمی و در وضعیت سخت بحران جهانی انجام دهیم. ما باید اشتغال ۵۰۰ هزار جوان و ۲۰۰ هزار زن را فراهم و ۳۰۰ هزار شهروند را نیز از فقر خلاص کنیم.

رئیس جمهور افزود: در ۳۳ ناحیه عقب مانده و ۹۷۰ محله دارای شرایط سخت باید مسیر جاده‌ای، آب و برق، شبکه‌های آبیاری بازسازی شود و همچنین اصلاحات در زمینه‌های بهداشتی و آموزشی در روستاهای دوردست انجام گیرد.

وی خاطرنشان کرد: امسال با جذب سرمایه‌گذاری به میزان ۲۳ میلیارد دلار برنامه ریزی می‌شود که ۲۲۶ واحد تاسیسات بزرگ صنعتی و زیربنایی راه اندازی شود.

میرضیایف همچنین به افراد مسئول دستور نظرسنجی دایمی تمام پروسه‌ها، تامین اجرایی به موقع و با کیفیت طرح ها را داد.

رئیس جمهور ازبکستان ادامه داد: برنامه ریزی می‌شود زیربنای ۲۲ زیارتگاه در جمهوری قره قلپاقستان و دیگر استان‌ها بازسازی شود.

علاوه بر این، هزینه‌ شرکت‌های هواپیمایی به مقدار ۲۵ درصد نرخ بلیط‌ها، برای اپراتورهای گردشگری ۱۵ درصد بلیط‌های هواپیما و قطارها و برای تورهای داخلی ۱۰ درصد نرخ خدمات هتل‌ها جبران شود.

میرضیایف همچنین تاکید کرد: این ساز و کار جدید برای جذب در سال ۲۰۲۱ میلادی معادل یک میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر خارجی و ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر داخلی کمک خواهد کرد.

رئیس جمهور ازبکستان در پایان اظهار داشت: هدف اصلی برنامه دولتی گزارش دهی نیست، بلکه دستیابی به نتایج عملی، تغییرات مثبت در زندگی مردم است. مسئولان برای فعالیت خود باید نتیجه عملی داشته باشند.

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز