امروز : دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

طرح دوچرخه سواران حامی زمین گلستان فرشباف 300x200 - هدف از اجرای طرح دوچرخه سواران حامی زمین در پارک ملی گلستان حفاظت از منابع طبیعی است+عکسگلستانتورکمن نیوز:  عضو هیات مدیره موسسه سبزگامان بسکی در مراسم آغاز به کار طرح دوچرخه سواران حامی زمین، گفت: هدف نهایی از اجرای این طرح حفاظت از منابع طبیعی موجود از راه کاهش تلفات جانوری، کاهش تولید زباله و خودداری از برافروختن آتش در دامنه طبیعت و خصوصاً مناطق حفاظت شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛خلیل فرشباف افزود: این طرح توسط موسسه سبزگامان بسکی با همکاری پارک ملی گلستان و مشاوره آقای محمد تاجران از فعالان محیط زیست و کمپین we need trees در منطقه پارک ملی گلستان اجرا می شود.

وی اضافه کرد: آگاهی رسانی به گردشگران و مسافران حاضر در حاشیه جاده در خصوص اهمیت پارک ملی و لزوم حفاظت و رعایت پاکیزگی آن، روشن نکردن آتش، آسیب نرساندن به حیوانات و قطع نکردن شاخ و برگ درختان از جمله اقداماتی است که توسط دوچرخه سواران شرکت کننده در این طرح انجام می شود.

به گفته وی، اطلاع رسانی به محیط بانان پارک برای اقدام در صورت ادامه تخلف و عدم توجه به تذکر صورت گرفته و پاکسازی حاشیه جاده این پارک حفاظت شده در مسیرهای تعیین شده به صورت گزینشی و در جهت فرهنگ سازی مسافران ساکن در حاشیه جاده از دیگر اقدامات دوچرخه سواران حامی زمین است.

فرشباف گفت: علاقه مندان برای مشارکت در این طرح می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی موسسه سبزگامان بسکی ثبت نام نمایند و در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته با حضور در مکان های اقامتی تعیین شده در پارک ملی گلستان، نسبت به انجام فعالیت فرهنگی، آموزشی و ورزشی اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: تعداد ۱۰ دستگاه دوچرخه ازسوی موسسه سبزگامان بسکی تهیه شده و در هر هفته در اختیار ۱۰ نفر از افراد بالای ۱۸ سال (آقا یا خانم) آشنا به دوچرخه سواری و ثبت نام کننده در این طرح گذاشته می شود و پلیس راه نیز در طول مسیر حرکت ۲۰ کیلومتری رفت و برگشت پارک ملی گلستان، با هدف جلوگیری از حوادث احتمالی جاده ای همراهی خواهد کرد.

طرح دوچرخه سواران حامی زمین گلستان فرشباف.jpg2  300x202 - هدف از اجرای طرح دوچرخه سواران حامی زمین در پارک ملی گلستان حفاظت از منابع طبیعی است+عکس

لازم به ذکر است: این مراسم روز یکشنبه توسط موسسه مردم نهاد سبزگامان دکتر بسکی و با همکاری متولیان این پارک حفاظت شده و ذخیرگاه مهم زیست کره با حضور برخی فعالان محیط زیست و ورزش کشور، استان گلستان و گنبدکاووس از جمله “محمد درویش” عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل ها، مراتع و بیابان کشور و “فرهاد قائمی” بازیکن گنبدی تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی در محل مرکز اداری پارک ملی گلستان برگزار شد.

 

گردآوری:گروه خبری تورکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:irna.ir

 

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز