امروز : چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

61810541 300x169 - نیمی از آمریکایی‌ها ترامپ را یک رئیس جمهور "مردود" می‌بینندترکمن نیوز: بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید، نیمی از رای دهندگان ثبت نام کرده آمریکایی می‌گویند از نظر آنها تاریخ از دونالد ترامپ به عنوان یک رئیس جمهور “مردود” یاد خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از پایگاه هیل، بالغ بر ۵۰ درصد شرکت کننده‌ها در این نظرسنجی انجام شده از سوی یو.اس.ای تودی/سافولک یونیورسیتی در پاسخ به اینکه تاریخ چطور دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ را ارزیابی خواهد کرد گفتند که او به عنوان یک رئیس جمهور “مردود” نگریسته خواهد شد. حدود ۳۰ درصد گفتند که او به عنوان یک رئیس جمهوری “خوب” یا “عالی” قضاوت خواهد شد و ۱۶ درصد هم گفتند که او به عنوان یک رئیس جمهور “نسبتا خوب” در نظر گرفته خواهد شد. چهار درصد نیز در این خصوص تصمیم نگرفتند.

این نتایج تا حد زیادی بر پایه گرایش حزبی رقم خورد و ۸۷ درصد از پاسخگویان دموکرات گفتند که ترامپ به عنوان یک رئیس جمهور “مردود” قضاوت خواهد شد در حالی که ۶۷ درصد از پاسخگویان جمهوریخواه گفتند که او به عنوان یک رئیس جمهور “خوب” یا “عالی” در نظر گرفته خواهد شد.

نتایج این نظرسنجی در تضاد با نظرسنجی مشابهی است که در آخرین روزهای دوره دوم ریاست جمهوری باراک اوباما انجام شد و در آن نظرسنجی ۵۰ درصد گفتند که اوباما به عنوان یک رئیس جمهور “خوب” یا “عالی” قضاوت خواهد شد و ۲۳ درصد گفتند که او به عنوان یک رئیس جمهور “مردود” نگریسته خواهد شد.

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده که ترامپ با وجود اینکه کالج الکترال آمریکا اوایل ماه جاری میلادی پیروزی جو بایدن در انتخابات ماه نوامبر را تایید کرد همچنان به حمله به نتایج این انتخابات ادامه می‌دهد.

۷۰ درصد از آمریکایی‌ها در این نظرسنجی جدید گفتند، ترامپ باید شکستش به بایدن در رقابت انتخاباتی را بپذیرد در حالی که ۲۶ درصد گفتند که او نباید این کار را کند. ۵۷ درصد از پاسخگویان جمهوریخواه گفتند که او نباید شکستش در انتخابات را بپذیرد.

این نظرسنجی با پرسش از ۱۰۰۰ رای دهنده ثبت نام شده در فاصله ۱۶-۲۰ دسامبر انجام شده است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز