امروز : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

قالب شماره 4 ترکمن نیوز 1 300x300 - نیروگاه‌های گلستان برای تولید برق با کمبود سوخت مواجه هستندترکمن نیوز: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان با اشاره به وابستگی ۸۰ درصدی نیروگاه‌های استان به گاز گفت: این نیروگاه‌ها با کاهش دما و افزایش مصرف شهری، برای تولید برق با مشکل تامین سوخت مواجه هستند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  علی‌اکبر نصیری در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: پس از قطع گاز، نیروگاه‌ها برای تداوم تولید باید از سوخت جایگزین از جمله مازوت و گازوئیل استفاده کنند که به علت مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوا استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها ممنوع شده است.

وی بیان کرد: سوخت ذخیره گازوئیل نیروگاه‌های گلستان هم به اتمام رسیده و از سوی دیگر، شرکت توزیع فرآورده های نفتی برای حفظ ایمنی و دشواری تردد تانکرهای زیاد، از انتقال این سوخت به نیروگاه ها خودداری می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان افزود: به علت سردی هوا و افزایش مصرف، شرکت گاز برای تامین سوخت منازل مجبور به قطع گاز نیروگاه‌ها و واحدهای صنعتی شده است.

گلستان چهار نیروگاه در مراوه تپه، علی آباد، رامیان و گرگان دارد که به گفته نصیری، نیروگاه گرگان هنوز در مدار تولید قرار نگرفته، مراوه تپه به دلیل نداشتن سوخت کافی تولید ندارد و نیروگاه های علی آباد و رامیان با نصف ظرفیت مشغول تولید برق هستند.

وی گفت: در حال حاضر برق مصرفی و مورد نیاز گلستان با ۴۰۰ مگاوات برق تولیدی روزانه نیروگاه علی آباد و ۲۴ مگاواتی نیروگاه رامیان تامین می شود.

نصیری از مردم خواست برای پایداری در تولید برق، در مصرف برق و گاز در روزهای سرد سال صرفه جویی کنند.

شرکت گاز گلستان دیروز اعلام کرد که با افزایش مصرف گاز مشترکان خانگی، محدودیت مصرف برای واحدهای تولیدی در دستور کار قرار گرفته که از جمله آن گاز نیروگاه سیکل ترکیبی برق علی آباد از مهر سال جاری و کارخانه سیمان گالیکش از چندین روز قبل گاز قطع شده است.

طبق پیش بینی هواشناسی، در نتیجه فعالیت سامانه سیبری، دمای هوای گلستان در روزهای آینده بیش ۶ تا ۸ درجه سردتر می شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز