نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه استان گلستان1 300x172 - نیازمند یک‌ تغییر و تحول اساسی در زیرساخت‌های اداری مرز اینچه‌برون هستیمترکمن نیوز:  رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان با اشاره به وجود مرز زمینی و ریلی در اینچه‌برون، گفت: نیازمند است که یک‌ تغییر و تحول اساسی در زیرساخت‌های اداری این مرز صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   ذوالفقار امیرشاهی در دیدار با نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ۹۲ محصول زراعی و باغی در استان گلستان داریم که اگر ساماندهی صورت گیرد می‌تواند آنها را به کشورهای همسایه صادر کرد.

وی گفت: ظرفیت گردشگری در استان گلستان نیز بسیار زیاد است و می‌توان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را در گلستان جذب کرد.

امیرشاهی با اشاره اینکه موقعیت جغرافیایی گلستان، کاملاً با همه استان‌های کشور متفاوت است، گفت: در گلستان ۴۸۶ کیلومتر مرز مشترک آبی و خاکی با کشور ترکمنستان داریم.

دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان نیز در این دیدار گفت: استان گلستان نگارستان ایران است و الگویی بین اقوام و مذاهب در کشور است و این مسئله باعث شده مقام معظم رهبری نگاه ویژه‌ای به استان گلستان داشته باشد.

رحمت‌الله نوروزی ادامه داد: نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان می‌تواند مبدأ تحولات عظیم اقتصادی در استان شود. گلستان با توجه به پتانسیلی فراوانی که دارد، می‌تواند فعالیت‌های خوبی در بازارهای اوراسیا، عراق و افغانستان داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: استان گلستان یک کریدور است و موقعیت بسیار ویژه‌ای در اوراسیا دارد.

برگرفته با اندکی تغییر از ایسنا

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۵

۱۶ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83929

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک