Hashemian 15 Sh 300x201 - نگرانی رییس دادگستری گلستان از ناتوانی در کنترل خشم و بروز حوادث ناگواراخبار اجتماعي-تورکمن​نيوز- رییس دادگستری کل گلستان با اشاره به وقوع چندین مورد قتل از ابتدای امسال تاکنون در استان، گفت: بررسی ها نشان می دهد بیشتر این قتل ها بدون برنامه‌ریزی قبلی و به دنبال خشم آنی و ناتوانی در کنترل هیجان وعصبانیت روی داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل از دادگستری کل گلستان، هادی هاشمیان افزود: با وجود کاهش شش درصدی ضرب و جرح عمدی و هشت درصدی تهدید؛ تعداد پرونده های قتل در استان نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر شده است.
وی اضافه کرد: این آمار نشان می دهد آموختن مهارت​های رفتاری و کنترل خشم یکی از نیازهای اساسی جامعه بوده که نیازمند برنامه ریزی و توجه متولیان امر است.
هاشمیان در ادامه از برنامه​های دادگستری برای ارتقای مهارت​های رفتاری در سال ۹۶ خبر داد و گفت: استفاده از ظرفیت سازمان​های مردم نهاد (سمن​ها) ،آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی برای برگزاری دوره​های آموزشی کنترل هیجان و خشم و آشنایی با عواقب قانونی برخی رفتارهای هیجانی از طریق مدارس ،مساجد و خانه های فرهنگ از جمله این برنامه ها است.
به گفته وی؛ در این طرح به صورت ویژه زندانیان ،خانواده​های آنان و افرادی حاضر در کمپ​های ترک اعتیاد مد نظر هستند.
وی از تشکیل کارگروه کنترل و کاهش رفتارهای خشن در استان نیز خبر داد و گفت: این کارگروه در نخستین گام، بانک اطلاعاتی از افراد سابقه دار را حمع آوری و پایش آنها را آغاز کرده است.
هاشمیان افزود: در نشست​هایی که با روحانیان شیعه و سنی استان داشتیم نیز از آنها برای کاهش جرائم در جامعه و ارتقای فرهنگ دینی افراد درخواست کمک کردیم.
رییس دادگستری کل گلستان همچنین از خانواده​ها خواست که به فرزندان مهارت​های کنترل خشم را بیاموزند تا دچار دردسر نشده و به دیگران هم آسیب نرسانند.

 

گروه خبر تورکمن​نيوز

https://telegram.me/TurkmensNews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۱

۱۵ شهریور ۱۳۹۶

کد خبر :

1379

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک