امروز : چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    83199

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:00 | ۰۴ مهر ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

سیمان پیوند گلستان 300x203 - نگرانی‌های مردم از آلایندگی کارخانه سیمان گلستان به مقامات بالادستی انعکاس داده شده استترکمن نیوز:  نماینده مردم حوزه شرق گلستان گفت:نگرانی‌های مردم از کارخانه سیمان پیوند گلستان به مقامات بالادستی انعکاس داده شده که امید است با رفع موانع زیست محیطی توسط کارخانه نگرانی مردم تا حدودی برطرف شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ از باشگاه خبرنگاران، رضا آریان پور نماینده مردم حوزه شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی از شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در جلسه آخرین وضعیت کارخانه سیمان پیوند گلستان گفت:از دیرباز نظرات متفاوتی در رابطه با خطرات زیست محیطی این کارخانه برای مردم منطقه وجود داشته است و این آلایندگی در شرایط فعلی به دوتا دو نیم برابری بالاتر از استاندارد آن رسیده است.

او افزود: نگرانی‌های مردم از این کارخانه به مقامات بالادستی انعکاس داده شده که امید است با رفع موانع زیست محیطی توسط کارخانه نگرانی مردم تا حدودی برطرف شود و اگر تا مهلت داده شده نتوانیم کیسه‌های بگ هوس کارخانه سیمان را از گمرک تهران تحویل بگیریم تا مشکل آلایندگی موجود را برطرف کنیم ناگزیر به تعطیلی کارخانه هستیم.
فرید فرهادی مدیر کارخانه سیمان پیوند گلستان افزود: با توجه به وجود فروش کلینکر تا مدت یک ماه بعد از تعطیلی کارخانه هم می توانیم شرایط کاری را برای کارگران این کارخانه فراهم کنیم.
او افزود: باجابجایی مبلغ ۵ میلیارد تومان وجه از طریق صراف مورد نظر نسبت به خرید کیسه‌های بگ هوس به ظرفیت یک کامیون ده چرخ اقدام شده است که کیسه‌های مورد نظر با توجه به مسائل و مشکلات پیش آمده اداری و وضعیت کنونی ارزی در گمرک تهران متوقف است که با اخذ مجوز از معاون ریاست جمهوری در شرف آزادسازی کیسه‌های مربوطه برای تعویض آن هستیم که به محض تحویل در اسرع وقت اقدام خواهد شد.
فرهادی  در رابطه با انفجارات انجام شده در نیل کوه گفت: از روز‌های اول برای هر پارت انفجار ۴الی ۵تن مواد الکترونیکی استفاده می‌کردیم، ولی از سال ۹۳ کامل از چاشنی نانول برای هر پارت انفجار دو و نیم تن استفاده می کنیم که هیچ گونه لرزشی را در بر نخواهد داشت.
فرهادی میزان ارزش افزوده پرداختی این کارخانه به دارایی را ۱۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: طی ۱۰ سالی که کارخانه راه اندازی شده است حتی یک ریال نیز سود به بنیاد و یا سهامداران پرداخت نشده است.
او تاکید کرد: تا پارسال کارخانه زیان ده بوده و فقط در سال گذشته یک مقدار سود داده است که در این رابطه ۴۸ میلیارد تومان جبران زیان انباشته را کرده‌ایم و پارسال مبلغ ۳۳ میلیارد تومان به دستور بنیاد مستضعفان به سیل زدگان کمک کردیم.
اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز