امروز : جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۲۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    105637

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    23:23 | ۰۹ دی ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

با نخبگان 3 300x138 - نگاه تقریبی در دیدگان سردار سلیمانی موج می زدترکمن نیوز:  معاون پارلمانی رئیس جمهور، گفت: در دیدگان شهید سردار سلیمانی، همیشه نگاه تقریبی موج می زد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «سید محمد حسینی» در نشست با نخبگان اهل سنت گلستان، اظهار کرد:سردار دل ها با تفکر و اعتقاد تقریبی که متاثر از دکترین بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب بود، بحث شیعه و سنی برایش مهم نبود و همه اقوام و مذاهب مختلف اسلامی برایش یکسان بود.

به گفته وی؛ دولت انقلابی رئیسی نیز نگاه تقریبی دارند و همواره سعی در تحقق عدالت در جامعه و توزیع مناسب امکانات در همه نقاط کشور دارند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور با اذعان بر عزم راسخ دولتمردان برای زدودن غبار محرومیت از چهره استان های محروم کشور، تصریح کرد: خدمت به مردم نعمتی است برای مسئولانی که همواره دغدغه پیگیری مسائل و مشکلات مردم را دارند.

وی افزود: متاسفانه نبود مدیریت جهادی، بسیاری از مناطق کشور را با عدم توسعه و آبادانی مواجه ساخته و لازم است که مدیران جهادگونه در رفع محرومیت ها تلاش کنند.

به گفته وی؛ کشور امروز در بسیاری از زمینه ها از جمله بحث نانو، پهپاد، رادار و موشک به توانمندی بالایی رسیده است و از این لحاظ می توانیم الگویی برای سایر کشورهای اسلامی باشیم.

حسینی، بحث وحدت و همدلی گلستان در سطح کشور را مهم ارزیابی کرد و گفت: استان گلستان از این حیث در سطح کشور نمونه بوده و الگویی برای سایر مناطق کشور است.

وی ادامه داد: بحث وحدت و تقریب در نظام اسلامی امری سیاسی و تاکتیکی نبوده؛ بلکه امری بسیار راهبردی تلقی می شود.

با نخبگان 1 300x135 - نگاه تقریبی در دیدگان سردار سلیمانی موج می زد

به گفته وی؛ ایجاد تمدن نوین اسلامی از سوی جمهوری اسلامی، در واقع ایجاد رقیب جدی در برابر تمدن منحط غربی خواهد بود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت بالای تمدن اسلامی، اظهار کرد: فرهنگ و تمدن اسلامی قرن ها با وجود دانشمندان و بزرگان اسلامی در سطح جهان شکوفا شد و به اکثر نقاط عالم رسید و بسیاری از مردمان جهان را به سوی سعادت و روشنایی هدایت کرد.

وی افزود: دشمنان برای به ضعف کشاندن تمدن اسلامی نقشه ها ترسیم کردند و به این نتیجه رسیدند که فقط با ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مسلمانان می توانند به آرزوهای خود برسند.

به گفته وی؛ شکوه و عظمت فرهنگ و تمدن اسلامی با ایجاد جنگ های نیابتی در بلاد اسلامی از بین رفت و امروز فقط وحدت و همدلی امت می تواند آن عزت گذشته را بازگرداند.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: ایام الله ۹ دی نماد وحدت و انسجام مردم با رهبری است؛ زیرا حضور به موقع مردم مومن و متعهد در میدان، باعث خاموش شدن فتنه ۸۸ شد.

با نخبگان 2 300x135 - نگاه تقریبی در دیدگان سردار سلیمانی موج می زد

گلستان پیشرو در وحدت و انسجام است

استاندار گلستان نیز در این نشست با اذعان بر پیشرو بودن گلستان در وحدت و همدلی در سطح کشور، گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون، ترکمن های اهل سنت استان همگام با دیگر اقوام و مذاهب، حضور پر شوری در صحنه ها و مناسبت های انقلاب داشته اند.

«محمد علی زنگانه»، افزود: اهل سنت استان فرموده رهبر معظم انقلاب را در بحث اتحاد و همدلی نصب العین خودشان قرار داده اند.

به گفته وی؛هر فتنه و صدایی که خواهان تزلزل در همگرایی استان باشد با حضور به موقع علما و مردم دیندار منطقه به نتیجه ای نخواهد رسید.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در گلستان با تاکید بر اینکه اختلاف و تفرقه ما را از اهداف و آرمان های اسلام و انقلاب دور می کند، ابراز کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب: «هر کسی که به مقدسات، اعتقادات و نمادهای دیگر مذاهب توهین کند مزدور دشمن است».

وی ادامه داد: نظام با توهین کنندگان به مقدسات مذاهب اسلامی برخورد سخت و قاطعی می کند و اگر در هر منصب و مقامی هم باشند عزل می شوند.

به گفته وی؛ علما و نخبگان اهل سنت هر جا اختلاف و تفرقه ای ببینند به صورت خودجوش درصدد بستن شکاف های اختلاف برمی آیند.

زنگانه در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس آیات نورانی کلام وحی، فتنه از قتل هم بدتر است و این آیه به خوبی نشان می دهد که دامن زدن به آتش تفرقه، چقدر در دین اسلام امری قبیح و زشت تلقی می شود.

دیلم1 300x144 - نگاه تقریبی در دیدگان سردار سلیمانی موج می زد

معدل عالی وحدت در گلستان

رئیس مرکز اسلامی گلستان نیز در این نشست با اشاره به نمره عالی گلستان در وحدت و همدلی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: به اذعان چندین باره مقام معظم رهبری، استان گلستان الگوی وحدت و همدلی در کشور است.

«حجت الاسلام نورعلی دیلم»، افزود: ترکمنان اهل سنت استان همواره تبعیت خودشان را از انقلاب و نظام اسلامی به اثبات رسانده اند.

به گفته وی؛ هیچ وقت نمی گذاریم این انسجامی که در استان و کشور حکمفرما است دچار کوچکترین خدشه ای شود.

رئیس مرکز اسلامی گلستان با بیان اینکه ذات عقرب در نیش زدن است، گفت: استکبار جهانی با صرف هزینه های فراوان شبکه های ماهواره ای سنی و شیعه علیه همدیگر راه اندازی کرده تا پیروان مذاهب اسلامی را به جان هم بیندازد.

وی، ادامه داد: علما و روحانیون شیعه و سنی وظیفه دارند مردم و به ویژه قشر جوان را از ترفندهای شوم دشمنان آگاه سازند.

به گفته وی؛ وجود بیش از ۶۰۰ شهید اهل سنت در استان، گواهی بر همراهی اهل سنت استان با کشتی انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام دیلم با تاکید بر استفاده از نخبگان و فرهیختگان اهل سنت استان در پست ها و منصب ها، تصریح کرد: ضروری است از شایستگان اهل سنت در پست های استانی و کشوری و حتی به عنوان رایزنان فرهنگی و سفیر در کشورهای دیگر استفاده شود.

وی در پایان گفت: استاندار انقلابی استان در انتصاب معاونان و مدیران کل و فرمانداران شهرستان ها از نیروهای توانمند اهل سنت بهره بگیرد./تقریب

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز