امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    88453

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    7:49 | ۲۲ دی ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز: مشکلات و معضلات بندرترکمن در هیچ یک از دوره های شورایی تمامی نداشته است. متاسفانه برخی سکانداران شهرداری آن شهر ثابت کرده اند که کارایی لازم جهت مدیریت امورات محوله را ندارند و با ورود به مسائل حاشیه ای و وقت تلف کن نه تنها از مقوله پیشرفت و توسعه شهری دور می مانند، بلکه خود را درگیر روزمرگی نموده و رضایت ساکنین را فدای تصمیم گیری های بی مورد و بی محتوا می کنند.

تاج محمد قزل عضو شورای شهر بندرترکمن با گلایه مندی از نبود پیشرفت و توسعه در شهر و با تایید تنظیم طرح سوال از سوی یک عضو آن شورا می گوید: از عمر شورای دوره پنجم کمتر از چند ماهی بیش باقی نمانده و هدف ما این است که طی مدت باقیمانده چند یادگاری خوب برای مردم باقی بگذاریم.

وی در ادامه افزود: طرح سوال از شهردار به دلیل مخالفت ما با بودن وی در راس شهرداری نیست، همگی ما منتخب مردم شهر هستیم و آنها از ما انتظار پیشرفت و توسعه دارند.

حرف های آن عضو شورا در حالی است که مشکلات و آشفتگی های شهر بندرترکمن در یکسال اخیر به بالاترین حد خود رسیده و این مسئله از نگاه تیزبین طرفداران محیط زیست و فعالان اجتماعی هم دور نمانده است.

در ذیل این مطلب با نگاه اجمالی به بررسی مشکلات شهر بندرترکمن می پردازیم.

از ایجاد سایه بان در برخی پیاده روها تا سد معبر توسط دستفروشان و وانت بارها به عنوان معضلی برای شهر یاد می شود. وضعیت نامناسب و انباشت نخاله های ساختمانی، عدم جمع آوری متکدیان و سگ های ولگرد، وضعیت نابسامان پارک های شهر و مهم تر لخت و رها بودن سیم های تیر برق پارک ها، میادین، بلوارها و خطر برق گرفتگی شهروندان، به خصوص کودکان که در صورت بروز حادثه به هیچ نمی توان فاجعه پیش آمده را جبران کرد.

با نگاهی به سایر نقاط شهر می توان دریافت که ساکنین از ابتدایی ترین حقوق شهروندی خود هم محروم هستند که از آن نمونه می توان به پر بودن چاه سرویس بهداشتی پارک شهر، شکستگی و خراب بودن تجهیزات بازی کودکان و ست های ورزشی، عدم لای روبی به موقع و انباشت لجن و زباله می توان اشاره نمود.

در ادامه لازم است نظر منتخبین دوره پنجم شورای شهر بندرترکمن را به موارد و مشکلات دیگری نیز جلب نماییم. ازعدم نظارت کافی شهرداری بر عملکرد پیمانکار فضای سبز و خدمات شهری گرفته تا وضعیت نامناسب نبود نیروی کافی در موضوع یاد شده که ثابت می کند شهرداری بندرترکمن از حداقل نیروهای شرکتی مربوط به خدمات شهری برای نظافت شهر استفاده می کند. به جرات می توان گفت دوسوم از تعداد ۶۲ نفر نیروهای آن خدماتی که می بایست در امور نظافتی فعالیت کنند به دلایلی در واحدهای نامربوط مشغول به کار می باشند. این مسئله خود باعث عدم نظافت مطلوب بوده و معمولا سیمای بندرترکمن را کثیف و آشفته نشان می دهد.

همچنین پوسیدگی کف باکس های زباله و عدم شستشوی آنها خود دلیل دیگری بر کوتاهی در انجام وظایف است.
تحقیقات میدانی ثابت می کند حدود نیمی از باکس های زباله فرسوده بوده و برخی معابر فاقد این امکان هستند. جمع آوری زباله ها در نقاطی از شهر که به صورت سنتی انجام می شود، شایسته سومین شهر استان نمی باشد.
مضافا عدم نظارت بر مسائل بهداشتی و زیست محیطی سایت و سکوی زباله که خود تهدیدی بر علیه بهداشت عمومی است و بستر تجمع انواع و اقسام حیوانات موذی در محل را فراهم می کند. از سوی دیگر کمبود نیروی انسانی در آتش نشانی کاملا مشهود و ملموس می باشد و این در حالی است که تعدادی از نیروهای آتش نشانی از سالیان قبل بی هیچ توجیهی در واحد های مختلف شهرداری مشغول بکار هستند!!

این مدیریت پر از ایراد و اشکال افسوس و نارضایتی عمومی را افزایش بخشیده و دیگر رمقی برای دفاع از عملکرد نورمحمد طراج باقی نگذاشته است. در این میان ایرادات و اشکالات بزرگتری نیز آزار دهنده به نظر می رسند. از بلاتکلیفی پروژه کنارگذر، بلاتکلیفی پارک بانوان، گذرگاه هم سطح انتهای خیابان جمهوری، بی تفاوتی به موضوع حفاظت از عرصه محل شنا و نبود برنامه خاص برای عرصه پنج هزار و ششصد متری جنب کتابخانه، همه و همه این شهر توریست پذیر را دچار رخوتی کسل کننده و ملال آور کرده است.

سکوت و مدارای اعضای دوره پنجم شورای شهر بندرترکمن به مشکلات، نابسامانی ها و بلاتکلیفی هایی که محصول ترک فعل قانونی یا اهمال در انجام وظایف قانونی از سوی سکاندار شهرداری می باشد، بندرترکمن را دچار رکود و روزمرگی کرده و معلوم نیست چرا منتخبین مردم در شورای شهر از سیاست گذاری در حوزه های مختلف بویژه نظارت متعهدانه و قانونی بر عملکرد شهردار غافل مانده و جالب تر اینکه برخی از آن میان مصرانه مخالف طرح سوال از شهردار هستند!!

یادداشت از: شهروند خبرنگار

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز