امروز : یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱۰۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

14° سانتی گراد

  • کد خبر :

    77245

  • /
  • تاریخ :

    ۲۸ خرداد ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

3 300x176 - نگاهی به عملکرد هشت ساله یک نمایندهترکمن نیوز: دوره پر فراز نشیب رامین نورقلی پور نماینده مجلس دهم از حوزه انتخابیه غرب استان گلستان در مقایسه با دو دوره نمایندگی محمد جواد نظری مهر را می توان از جهات زیادی مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. اقداماتی که نورقلی پور انجام داد، ولی اوضاع بد معیشتی باعث شد که بخوبی دیده نشوند.

دوره نمایندگی نورقلی پور نیز مانند منتخبین ادوار گذشته از جنبه های متفاوت قابل تحلیل و بررسی است، ولی دو دوره نمایندگی محمد جواد نظری مهر از هیچ زاویه ای قابلیت ارزیابی ندارد، زیرا جز رسیدگی به کارهای شخصی نزدیکانش، اقدامی که از جنبه عمومی ماندگار بماند، از خود به یادگار نگذاشت.
دور نگه داشتن گمیشان ازهرگونه توسعه، بی توجهی به صنعت کشاورزی و دامداری حوزه و از رونق افتادن کشت پنبه که به عنوان طلای سفید شناخته می شود. انتقال حمل بار از راه آهن بندرترکمن به بندرگز، بلاتکلیف ماندن چهاربانده کردکوی به بندرترکمن، عدم پیگیری تکمیل مجتمع تختی بندرترکمن و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوموش دفه، عدم پیگیری امور زندانیان دربند در کشور ترکمنستان و مشکلات حمل و نقل رانندگان کامیون های سنگین در نقطه صفر مرزی، عدم هیچگونه حمایت از تیم های ورزشی و خصوصا تیم والیبال قراغی بندرترکمن که از لیگ یک کشوری به سوپر لیگ راه پیدا کرد. انتقال دهکده ورزشی از بندرترکمن به بندرگز و…تنها بخشی ازعملکرد نظری مهر در طول دوره هشت ساله در مجلس بشمار می رود.
این روند و همچنین سرد شدن شمار بسیاری از هوادارانش در بندرگز، بندرترکمن و سیمین شهر و اعلام جدایی آنها از تیم وی و همچنین نداشتن هیچگونه اقبال در میان فعالان انتخاباتی کردکوی، تمام مسیرهای شانس را بروی نامبرده بست تا امکان انتخاب مجدد وی در نظرسنجی های بعمل آمده به پایین ترین حد ممکن کاهش یابد.
به جرات می توان گفت یکی از مهمترین اهداف تشکیل گروه اجماع غرب گلستان در بحبوحه فعالیت های غیر رسمی مجلس دهم در شهرستان های ترکمن نشین غرب گلستان، تلاش برای انتخاب یک نماینده به غیر از شخص نظری مهر بود، زیرا وی ثابت کرد دو دوره متوالی نمایندگی مجلس چندان به مذاقش بد نیامده و آنزمان اسبش را برای سومین حضور متوالی هم هم زین کرده بود.
در گروه اجماع انتخابات در در حوزه غرب گلستان، اکثر افراد فارغ از بحث های جناحی و سیاسی با انتخاب مجدد نظری مهر بعنوان نماینده دهمین دوره مجلس کاملا مخالف بودند و منجمله یکی از فعالان اجتماعی– سیاسی که در چند مورد از سخنرانی هایش شخصا اعلام کرد، هدف آن گروه در وهله نخست باید اتحاد میان نخبگان جوان و فعالان سیاسی به منظور پیدا کردن راهی جهت ممانعت از پیروزی سه باره نظری مهر در قامت نماینده مجلس باشد.
این چهره اجتماعی– سیاسی که خود نیز با ساختمان بهارستان چندان بیگانه‌ نیست، در انتخابات دوره یازدهم در قامت لیدر یکی از کاندیداها ظاهر شد و نقش تاثیر گذاری را در کادر انتخاباتی کاندیدایش به عهده گرفت. نکته قابل تامل اینجاست که شنیده می شود وی اخیرا در نشستی با نظری مهر، برای حمایت از یکی از دو کاندیدای راه یافته به دور دوم به توافق پنهانی رسیده است!!
مسائلی از این دست بیانگر آن است که در برخی اوقات و توافقات پشت پرده در اصل و ملاک انتخاب، اهداف شخصی هستند و دراین بین مصالح عموم بازیچه دست این قبیل افراد می شود. کسانی که در کارزار انتخابات دهم از نظر فکری و گرایشی در نقطه مقابل یکدیگر ایستاده و رقیب سرسخت یکدیگر شناخته می شدند، اکنون بخاطر اهداف مشترک شخصی به تفاهم می رسند.‌
به این دسته از افراد باید گفت، دوره لابی گری های شخصی دیگر تمام شده است. ناگفته ها درباره دوره هشت سال نمایندگی نظری مهر زیاد است. نامبرده بارها شاهد رقابت اسبش در مسابقات کورس اسبدوانی بندرترکمن بود، اما برای تجهیز آن مجموعه حتی یک قدم کوچک نیز برنداشت. جاده بندرترکمن به آق قلا در طول مجالس هشتم و نهم هم قربانی زیادی گرفت، ولی توفیق طرح مسئله در روی کاغذ را هم پیدا نشد. از نظری مهر تصویری که موید سوال وی از وزیر و یا رئیس جمهور باشد و یا اعتراضی که در صحن علنی مجلس مطرح شود، از قاب تلویزیون رویت نگردید و دو دوره نمایندگی متوالی کسی که اصلا سیاسی نبود، هیچ نتیجه ای جز نارضایتی را به دنبال نداشت.
مردم ما در نتیجه سال ها تجربه مشارکت در انتخابات، به مسائل پیرامون خود آگاهی پیدا کرده‌ و آنقدر قدرت فهم دارند که بتوانند زوایای پیدا و پنهان پیرامون خود را تشخیص دهند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی هیتر تابشی هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز