16 300x206 - نوید فضای باز مطبوعاتی و رسانه‌ای از سوی «میرضیایف»ترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان گفت: از این به بعد مرزها را نخواهیم بست و اینترنت را قطع نخواهیم کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان در مراسم «روز معلم» در این کشور اظهار داشت: ازبکستان از این به بعد مرزها را نخواهد بست و اینترنت را قطع نخواهد کرد.

میرضیایف افزود: ازبکستان فضای باز خواهد داشت و نمی‌توان مانند گذشته بسته باشد. ما دیگر مرزها را نخواهیم بست و اینترنت را قطع نخواهیم کرد.

رئیس جمهور ازبکستان اظهار داشت: بار دیگر از نمایندگان رسانه‌های گروهی قدردانی می‌کنم. ما با آزمایش بزرگی روبرو هستیم. برخی از مقامات نمی‌توانند به سوالات نمایندگان رسانه‌ها پاسخ بدهند، نمی‌خواهند فضایی برای رسانه‌ها ایجاد کنند و صدای عدالت را بشنوند اما آنها باید با رسانه‌ها همکاری کنند یا ما با آنها خداحافظی کنیم.

رئیس جمهور ازبکستان در ماه سال ۲۰۱۹ میلادی اظهار داشت: برخی از مقامات در برخورد با مردم و مطبوعات فرهنگ را فراموش می‌کنند.

پیش از وی «کامل آلامجان اف» رئیس بنیاد اجتماعی حمایت و توسعه رسانه‌های ملی اظهار داشت: طی ۴ سال گذشته مطبوعات ازبکستان به طور قابل ملاحظه‌ای آزاد شده روزنامه نگاران رویدادهای واقعی را از زندگی اجتماعی و سیاسی کشور پوشش می‌دهند.

وی افزود: با وجود این روزنامه نگاران و بلاگرها هنوز بیم دارند، در غیر این صورت نتایج باز هم بهتر می‌شد.

رئیس بنیاد اجتماعی حمایت و توسعه رسانه‌های ملی همچنین بر سانسور موجود توسط نمایندگان محافل مشخص، تهدیدات و فشار توسط مقامات و خودسانسوری تاکید کرد.

ازبکستان در رده بندی آزادی مطبوعات «گزارشگران بدون مرز» در میان ۱۸۰ کشور جهان رتبه ۱۵۶ را کسب کرده است.

گفتنی است، روز اول اکتبر در ازبکستان «روز معلم» و تعطیل رسمی اعلام شده است.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۲

۱۰ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83557

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک