امروز : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

سوارکاری 2 300x198 - نوسازی مجموعه سوارکاری گنبدکاووس نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار استسوارکاری-ترکمن نیوز-  دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان گفت: مجموعه سوارکاری گنبدکاووس به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های کشور در سال ۱۳۵۳ به بهره‌برداری رسیده و با توجه به قدمت آن برای نوسازی این مجموعه بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  حکیم ایگدری در گفت‌و‌گو با تسنیم در گنبدکاووس با اشاره به اهمیت مجموعه سوارگاری گنبدکاووس اظهارداشت: امکانات این مجموعه مربوط به 40 سال گذشته است.این مجموعه در مالکیت شرکت توسعه و نگهداری از اماکن ورزشی کشور است و انتظار می‌رود این شرکت این مجموعه را بازسازی و بهسازی کند.

وی افزود: فضای سبز این مجموعه باید احیاء، درب ورودی نوسازی و داخل مجموعه روکش آسفالت شود. بسیاری از اصطبل‌ها کهنه و فرسوده شده که به اصطبل‌های سوله‌ای و مدرن تغییر یابد، ضمن اینکه اتاق و سرویس بهداشتی برای چابکسواران و مربیان در نظر گرفته شود.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان بیان داشت: یکی از ارکان اصلی مجموعه سوارکاری، تماشاچیان هستند و جایگاه این عزیزان که علاقه خاصی به مسابقات دارند، باید نوسازی شود و مکانی برای حضور و دیدن مسابقات برای خانواده‌ها در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه اسب همواره در زندگی اهل بیت و پیامبران وجود داشته و ورزش سوارکاری یکی از ورزش های مورد تاکید پیامبر اکرم (ص)است، ادامه داد: ورزش سوارکاری یک ورزش اصیل، زیبا و اسلامی است که همواره مورد توجه پیامبران و ائمه اطهار بوده است و ورود خانواده‌ها به این مسابقات در فضای اسلامی و مشخص هیچ مانعی ندارد. باید چنین جایگاهی برای خانواده‌ها در نظر گرفته شود.

سوارکاری 1 300x198 - نوسازی مجموعه سوارکاری گنبدکاووس نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است

ایگدری یکی از عوامل ترافیک مسیر سوارکاری در زمان مسابقات را کم عریض بودن جاده گنبدکاووس کلاله برشمرد و خاطر نشان کرد: مبادی ورودی و خروجی مجموعه سوارکاری دارای 4 لاین است که شرکت کنندگان در زمان پایان یافتن مسابقات از درب‌های شمالی و جنوبی خارج می‌شوند،اما متاسفانه جاده کمربندی گنبدکاووس به کلاله بسیار کم‌عرض بوده و این امر سبب ترافیک می‌شود.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان ادامه داد: در زمان مسابقات روستاهای اطراف این مجموعه سوارکاری با مشکل رفت و آمد مواجه هستند. اتوبان شدن این مسیر از ترافیک این مسیر می‌کاهد.

وی گفت: واگذاری مدیریت این مجموعه به مدت یک‌سال به بخش خصوصی و یا هیئت شهرستان تاثیر آن‌چنانی ندارد. باید شرکت توسعه و نگهداری از اماکن ورزشی کشور برنامه‌ریزی اصولی و درست برای این مجموعه داشته باشد تا خدمات بیشتری به حامیان این ورزش ارائه شود.

ایگدری اظهارداشت: در سال 92 اقدام خوبی در مجموعه انجام شد و آن ماسه‌ای کردن پیست سوارکاری بود به صورتی که اکنون در زمان بارندگی نیز مسابقات با کمترین مشکل برگزار می‌شود.

میکائیل قزلجه ، سرپرست مجموعه سوارکاری گنبدکاووس هم در این گفت‌و‌گو اظهارداشت: جوایز مسابقات سوارکاری در یک‌سال گذشته در رده‌های پایین تا حدود 30 درصد افزایش یافته است. همکاری و همراهی علاقمندان، مسئولان استانی و شهرستانی در برگزاری این مسابقات تاثیر بسزایی داشته است.

وی افزود: در تلاش هستیم تا جایگاه مربیان و چابکسواران را تکریم نماییم و در کلیات اقدامات موثری برای این عزیزان انجام دهیم. در حال حاضر چابکسواران در روز مسابقات از بیمه برخوردار هستند.

سرپرست مجموعه سوارکاری گنبدکاووس بیان داشت: از طرف فدراسیون سوارکاری کشور سیستم هندیکاپری نصب می‌شود تا در این فصل از مسابقات معایب و محاسن آن آزمایش شود و اگر کارآیی لازم در مجموعه را داشت برای مسابقات دوره بعدی فعال شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز