امروز : چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

99 300x185 - نوروز ۹۹ در قاب رنگی صدا و سیمای گلستانترکمن نیوز: مدیر کل صدا و سیمای گلستان در جلسه هماهنگی برنامه های نوروزی این مرکز از تدارک نوروز ۹۹ در واحد های مختلف خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، منتظر حجت ضمن تبریک سال جدید اظهار کرد: همزمان با آغاز فصل بهار و نو شدن طبیعت، معاونت های صدا و سیمای استان با ویژه برنامه‌های گوناگونی به استقبال بهار ۹۹ می‌روند.

وی با اشاره به اینکه شبکه استانی سیما برای تحویل سال نو ویژه برنامه‌ای با عنوان “لحظه آغاز” را تدارک دیده است، بیان داشت: این ویژه برنامه از ساعت ۶:۰۰ صبح به مدت ۱۸۰ دقیقه روز اول فروردین تا دقایقی پس از لحظه تحویل سال با بینندگان همراه خواهد بود و تلاش شده است تا با بخش های متنوعی از جمله گزارش عیدانه، بیان آداب و رسوم و سنن نوروزی مردم استان، معرفی اماکن مذهبی و گردشگری، اجرای زنده موسیقی‌های سنتی و پاپ، نمایش طنز و ده‌ها بخش متنوع همراه بینندگان باشد.

مدیر کل صدا و سیما در ادامه از ویژه برنامه ایام عید نوروز شبکه استانی سیما با برنامه هایی همچون “بهار گلستان” به تهیه کنندگی و کارگردانی علیرضا کلانتری در ۱۴ قسمت ۷۵ دقیقه ای ساعت ۲۱:۰۰ از اول فروردین ۹۹ با هدف ایجاد فضای مفرح و شاد و با حال و هوای حمایت از رونق تولید و کار در فضایی کارخانه ای در ایام نوروز با بخش هایی از جمله مسابقه طنز و سرگرمی زنده تلفنی و پیامکی، گفتگو با ریش سفیدان در خصوص آداب و سنن قدیمی عید نوروز، دعوت از افرادی که کارهای خلاقانه در محور تولید، علم و فرهنگ در استان انجام دادند، جاذبه های دیدنی استان، پخش موسیقی زنده، دعوت از هنرمندان و اقوام مختلف استان، معرفی آداب و رسوم و آئین نوروزی اقوام مختلف استان حضور کارشناسان گردشگری، برای مردم و مسافرین نوروزی تهیه و پخش می شود.

منتظر حجت همچنین از تدارک برنامه‌های ویژه برای رده سنی کودک خبر داد و افزود: ویژه برنامه “ی آسمون ستاره” عنوان این برنامه است که با آیتم‌های شاد و متنوع به تهیه کنندگی و کارگردانی حمیدرضا دنکوب با رویکردی شاد و با حال و هوایی نوروزی با هدف آموزش ویژه کودکان بالای ۶ سال و زیر ۱۲ سال با حضور در استودیو اجرا می شود و شامل قسمت هایی چون دید و بازدید، موسیقی های عیدانه، معرفی اماکن گردشگری و جاهای دیدنی استان، گزارش از بچه ها، زنگ ورزش، شیرین من؛ تصاویر ارسالی از طرف پدر و مادرها در مورد شیرین کاری های کودکان، از تحصیل جا نمانید که به مرور درسی می پردازد و در ۶ قسمت از شبکه گلستان برای کودکان در این ایام پخش می شود.

وی با بیان اینکه معاونت سیما همچنین برنامه‌های متعددی را در قالب‌های مختلف همچون، مستند، داستانی، تفریحی و سرگرمی و … برای ایام نوروز تدارک دیده و تولید کرده است، اضافه کرد: از آن جمله می توان به “بهار روستا “، “مستند کوله گرد” و … اشاره کرد.

مدیر کل صدا و سیما از برنامه های معاونت صدا ی فارسی و ترکمنی در این ایام گفت: رادیو گلستان هم با ویژه برنامه سال تحویل با نام ” ترجه(شکوفه) ” در روز ۱ فروردین به تهیه کنندگی عباس رسول آبادی به صورت زنده از ساعت ۶:۰۰ تا زمان سال تحویل به صورت ویژه در محیطی کاملا شاد و مفرح با ساختار ترکیبی نمایشی طنز، با رویکردی جدید و با حضور یک خانواده بر سر سفره رادیو که اعضای این خانواده از هم شناختی ندارند و اعضای این خانواده هم از خانه سالمندان و هم از کودکان بی سرپرست می باشند و لحظات زیبای تحویل سال ۹۹ با بیان خاطرات خوش گذشته و تحویل سال های گذشته در کنار خانواده شان برای شنوندگان عزیز صحبت می کنند.

منتظر حجت از برنامه های ایام نوروز این معاونت از جمله ” گلستان بهاری “برنامه صبحگاهی و” بهار در گلستان “برنامه عصرگاهی نام برد و افزود: گلستان بهاریعنوان برنامه ی صبحگاهی رادیو گلستان می باشد که بصورت زنده در ایام نوروز هر روز صبح در ایام نوروز از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۲:۳۰ از ۲۸ اسفند تا ۱۶ فروردین تقدیم مردم خواهد شد.

بهار در گلستان عنوان برنامه ای است که بصورت زنده عصرها در ایام نوروز از ساعت ۱۸:۰۰ الی ۲۱:۰۰ شنوندگان همیشه همراه رادیو را همراهی می کند.

وی از دیگر برنامه های رادیو گلستان به برنامه” گلستان ایرانی کوچک ” اشاره کرد و افزود: این ویژه برنامه در قالب مستند گزارشی است به تهیه کنندگی عباس رسول آبادی از ۲۸ اسفند ساعت ۱۶:۲۰ تا ۱۶:۳۰ به مدت ۱۷ روز با هدف بیان ویژگی های گردشگری و تاریخی استان و”نوروز در روستا” با توجه به رسم و رسوم اقوام استان گلستان به ویژه روستا نشینان استان از ۲۸ اسفند از ساعت ۱۷:۳۰تا ۱۸:۰۰ به مدت ۱۷ به تهیه کنندگی عباس رسول آبادی روز روی آنتن می رود.

همچنین مسابقه ویژه برنامه نوروزی چکه بروش (دست زدن) به تهیه کنندگی و گزارشگری مرضیه اسدی در دو گروه ۲ نفری در قالب بازی های بومی محلی، استان شناسی و… روزهای زوج ساعت ۱۶:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه روی آنتن می رود.

آداب و رسوم استان (گشت و گذار) به تهیه کنندگی مینا رهروان با حال و هوایی نوروزی از ساعت ۱۵:۰۰ لغایت ۱۵:۳۰ آداب و رسوم مردم این خطه را به هم استانی ها و مسافران استان از جمله اقوام گرگانی، کتولی، سیستانی، شاهرودی، گیلکی، مازندرانی و …روی آنتن می برد.

نوروز ۹۹ و دیگر برنامه های رادیو گلستان از جمله این برنامه ها می توان از برنامه ” مله مله (محله به محله)”، ” من زمین را دوست دارم” نام برد.

مدیر کل صدا و سیما در ادامه افزود: رادیو ترکمنی برون مرزی با ویژه برنامه “بهار ترکمن (بهار بایرامی)” لحظه تحویل سال نو از ساعت ۶:۰۰ به مدت ۱۸۰ دقیقه همراه با پخش پیام مقام معظم رهبری همراه با ترجمش وهمچنین ویژه برنامه “نوروز بایرامی” مخصوص ترکمن های کشورهای آسیای میانه و قفقاز که آداب و رسوم نوروز در بین ترکمن زبان های کشورهای آسیای میانه و قفقاز و مخصوصا ترکمنستانی ها را در۱۳ قسمت ۱۰ دقیقه ای پخش می کند و برنامه نوروزی”اولکام” هم بصورت زنده در ۱۳ قسمت ۱۲۰ دقیقه ای، در محضر آفتاب به مدت ۲۰ دقیقه، چشمه ایمان ۵ برنامه ۲۵ دقیقه ای، خانه و خانواده ۸ برنامه ۱۵ دقیقه ای، گوهر جواهی ۲ تا برنامه ۲۰دقیقه ای و … برای هموطنان داخل استان و کشور را روی آنتن می برد.

منتظر حجت همچنین به ویژه برنامه های”معاونت خبر” اشاره کرد و اذعان داشت : معاونت خبر مرکز نیز با اطلاع رسانی، تولید و پخش ۱۸ گزارش موضوعی نوروزی، ۵ مستند گزارشی در قالب جاذبه های گردشگری، آداب و رسوم اقوام مختلف استان ویژه نوروز، فرهنگی و صنایع دستی و… ۱ برنامه گفتگوی ویژه خبری، تهیه و ارسال اخبارتولیدی تلویزیونی و رادیویی به تهران و شبکه های سراسری را در ایام نوروز تدارک دیده است.

وی در پایان افزود: معاونت فضای مجازی مرکز همراه با دیگر معاونت ها نیز در خصوص نوروز به بارگزاری برنامه های مختلفی اهم از ۱۵ انیمیشن طنز با نام آقای فلان ، ۶ دوربین مخفی ، گلستان شناسی، ۲۰پوستر، ۴۰عکس نوشت، ۱۲ موشن گرافیک، ۴۰کلیپ ویدیویی، ۱۵ پادکست، صفحه ویژه نوروز در وب سایت مرکز و برگزاری پویش … از واحدهای صدا، سیما و خبر را در این ایام بارگزاری خواهد کرد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز