امروز : شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۸۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

«میراث» 225x300 - نهمین شماره ماهنامه «میراث» در قرقیزستان منتشر شدترکمن نیوز:  نهمین شماره ماهنامه روسی ـ قرقیزی «میراث» ویژه آبان‌ماه ۱۳۹۹ به همت رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نهمین شماره ماهنامه روسی ـ قرقیزی جامعه و فرهنگ ایران با عنوان «میراث» ویژه آبان‌ماه ۱۳۹۹ به همت رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک منتشر شد.

انقلاب اسلامی و نقش محوری آن در شکل گیری تمدن نوین اسلام نوشته موسی نجفی و رضا غلامی، کتاب و کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در ایران، وضعیت وحدت در جهان اسلام از دیدگاه مقام معظم رهبری و  میراث جهانی ایران: گنبد قابوس از جمله موضوعات این شماره از نشریه میراث است.

در بخشی دیگر نهمین شماره ماهنامه «میراث» به مطالبی با موضوع نقش ابریشم و زربفت ایرانی در نامگذاری جاده ابریشم، سابقه طولانی توهین به مقدسات در غرب/ از سلمان رشدی تا شارلی ابدو، منهای نفت: قطب‌های تولید نمدمالی و سیاه چادر دوزی و روغن زیتون در ایران، نیما یوشیج؛ شاعر درد آشنای مردم اشاره شده است.

ترکمن‌های ایران، فرهنگ و هنر کاشان، مفاخر برجسته که زادروزشان در تقویم فرهنگی ایران آبان‌ماه ثبت شده و همچنین، تقویم مهمترین رویدادها و مناسبت‌های فرهنگی ایران در آبان‌ماه ۱۳۹۹ در این ماهنامه آمده است.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز