«میراث» 225x300 - نهمین شماره ماهنامه «میراث» در قرقیزستان منتشر شدترکمن نیوز:  نهمین شماره ماهنامه روسی ـ قرقیزی «میراث» ویژه آبان‌ماه ۱۳۹۹ به همت رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک منتشر شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نهمین شماره ماهنامه روسی ـ قرقیزی جامعه و فرهنگ ایران با عنوان «میراث» ویژه آبان‌ماه ۱۳۹۹ به همت رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک منتشر شد.

انقلاب اسلامی و نقش محوری آن در شکل گیری تمدن نوین اسلام نوشته موسی نجفی و رضا غلامی، کتاب و کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در ایران، وضعیت وحدت در جهان اسلام از دیدگاه مقام معظم رهبری و  میراث جهانی ایران: گنبد قابوس از جمله موضوعات این شماره از نشریه میراث است.

در بخشی دیگر نهمین شماره ماهنامه «میراث» به مطالبی با موضوع نقش ابریشم و زربفت ایرانی در نامگذاری جاده ابریشم، سابقه طولانی توهین به مقدسات در غرب/ از سلمان رشدی تا شارلی ابدو، منهای نفت: قطب‌های تولید نمدمالی و سیاه چادر دوزی و روغن زیتون در ایران، نیما یوشیج؛ شاعر درد آشنای مردم اشاره شده است.

ترکمن‌های ایران، فرهنگ و هنر کاشان، مفاخر برجسته که زادروزشان در تقویم فرهنگی ایران آبان‌ماه ثبت شده و همچنین، تقویم مهمترین رویدادها و مناسبت‌های فرهنگی ایران در آبان‌ماه ۱۳۹۹ در این ماهنامه آمده است.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۲

۰۵ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86066

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک