امروز : یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    34351

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:59 | ۱۰ شهریور ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

اخطیار نشست مطبوعاتی اینچه برون منطقه آزاد 4 300x201 - منطقه آزاد اینچه‌برون در وسعت ۱۳ هزار هکتار مصوب شدبار گنبد کاووس– ترکمن نیوز- نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس گفت: در گذشته منطقه آزاد ۱۶۰ هزار هکتار مصوب شده بود که به علت وسعت منطقه و برای جلوگیری از قاچاق کالا و تخلفات, با ۱۳ هزار هکتار مصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، قره‌جه طیار در نشست مطبوعاتی پیرامون تصویب منطقه آزاد تجاری اظهار داشت: زیرساخت‌هایی مانند وجود راه‌آهن, منطقه خشک, گمرک و دیگر و راهیابی این منطقه به حوزه‌های آبی, خشکی در ۸ منطقه آزاد دیگر که به تصویب رسید, به صورت یکجا وجود ندارد و این امتیازی برای منطقه آزاد تجاری اینچه برون است.

وی افزود: اطراف منطقه آزاد حصارکشی خواهد شد و هیچ شهری پیرامون آن وجود نخواهد داشت و باید حوزه جغرافیایی آن اراضی لم‌یزرع خالی از سکنه باشد, اما محدوده جغرافیایی آن از لحاظ مرکز, گنبدکاووس بوده و منفعت این منطقه به کل استان خواهد رسید.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کلیات این منطقه روز چهارشنبه به تصویب رسید و جزئیات آن, مانند نحوه واگذاری, نحوه تردد خودرو و غیره به صورت ماده در مجلس قرائت و روی آن بحث خواهد شد.

وی یادآور شد: دولت اجازه دارد پس از تصویب منطقه آزاد و مشخص شدن محدوده آن و حصار کشیدن, درباره مبادی ورودی و خروجی اقدام کند و همچنین دولت موظف است در مدت ۱۸ ماه طرح جامع منطقه آزاد را تهیه و به شورای عالی مناطق آزاد کشور ارائه دهد و شورای عالی مناطق آزاد نیز در مدت ۶ ماه آن را تصویب کند که این مراحل تا ۲ سال آینده طی خواهد شد.

طیار تاکید کرد: واگذاری زمین تا تصویب طرح جامع دولت غیر ممکن است و محدوده فعالیت‌های اقتصادی کاربری شده باید مورد تایید کارگروه شورای عالی مناطق آزاد واقع شود تا واگذاری زمین انجام شود.

وی گفت: لایحه منطقه آزاد تجاری اینچه برون در سال ۹۳ در سفر هیئت دولت وقت مطرح شد و در خرداد سال ۹۴ به تصویب شورای عالی مناطق آزاد رسید و در آذر و بهمن همان سال در دو نوبت این لایحه در مجلس شورای اسلامی مطرح و بررسی شد که به تصویب نمایندگان نرسید.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس اظهار کرد: اولویت بنده در زمان انتخابات و بعد از آن, تصویب منطقه آزاد تجاری اینچه برون و جاده نفت بوده و هست و برای من مهم نیست که به اسم چه افرادی باشد, مهم عملیاتی‌کردن و به‌نتیجه‌رسیدن آن بود که خوشبختانه به تصویب رسید, بیشترین وقت و هزینه من در این مدت این ۲ موضوع بود, با این‌حال از همه افرادی که در تصویب آن نقش داشتند, قدردانی می‌کنند.

وی درباره جاده نفت بیان داشت: امسال ۱۵ میلیارد تومان برای جاده نفت تخصیص داده شده که ۵ میلیارد از محل اعتبارات ملی, ۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات نمایندگان مجلس و بقیه نیز از محل اعتبارات استانی است که چه میزان از این اعتبارات تخصیص یابد, مهم است.

طیار تصریح کرد: اکنون باید زیرساخت‌ها و بسترهای لازم برای منطقه آزاد ایجاد شود و شرایطی مانند معافیت مالیاتی برای جذب سرمایه‌گذاران ایجاد شود و امید داریم با سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی و ایجاد اشتغال بومی بتوانیم تحول خوبی در منطقه محروم داشلی‌برون و اینچه‌برون ایجاد کنیم.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: tasnimnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز