امروز : یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۴,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

index 18 300x154 - نماینده مجلس یازدهم و نقش مطمئن کمیته‌ها در تسریع امورترکمن نیوز: آخرین باری که حوزه غرب استان شاهد کمیته بندی دفاتر نماینده مجلس بود، به دوره نازمحمد ولی پور بر می گردد.

وی که در انتخابات میاندوره‌ای مجلس ششم بعنوان منتخب مردم به بهارستان راه یافت، در اولین گام اساسی دست به تشکیل کمیته‌های دفاتر خود مستقر در مراکز شهرستان‌های حوزه انتخابیه زد که عمده مسئولین آنها از بین نیروهای توانمند بومی گزینش شده بودند.
در دوره هفتم مجلس و در حالی که انتظار می‌رفت شکل‌بندی کمیته‌ها سمت و سوی منظم‌تری پیدا کند، همه چیز تحت شعاع لابی گری نزدیکترین افراد نزدیک به نماینده وقت قرار گرفت و طرح تشکیل کمیته‌ها متاسفانه به فراموشی سپرده شد.
در دوره هشتم و نهم نوبت خدمت به نظری مهر رسید، اما وی که تنها در پاره‌ای از روزهای کاری به محل دفتر خود در بندرترکمن مراجعه می‌کرد، جز امضا درخواست‌های معمولی مراجعین، اقدامی که به توسعه مناطق منجر شود، انجام نداد‌.
در حقیقت در طول دوره هشت ساله نظری مهر نسبت به شهرها و بخش‌های ترکمن و همچنین کردکوی و والاغوز بی‌مهری فزاینده‌ای صورت گرفت و حتی به طرح‌های مطالعاتی و توسعه‌ای بندرگز نیز توجه کافی بعمل نیامد.
در دوره دهم و زمان رامین نورقلی پور انتظارات برای تشکیل کمیته‌بندی دفتر نماینده مجلس دهم بالا گرفت و در شرایطی که تصور می‌شد وی برای انجام این امر مهم مصر باشد، دربند کمیته بندی نشد و دوره چهارساله‌اش بدون استفاده از ظرفیت‌های فعالان به اتمام رسید.
بر اساس شواهد و قرائن موجود از زمان آغاز فعالیت‌های رسمی مرحله دوم انتخابات در حوزه غرب گلستان مهندس جلال ایری به مراتب یارگیری بهتر و قوی‌تری نسبت به رقیب مستقل خود داشته و توانسته است کفه ترازوی سمت خود را بسیار سنگین کند.
آگاهان شانس پیروزی این کارشناس امور شهری را روز به روز بیشتر دانسته و بر این باور هستند که نتیجه شمارش آرا به نفع عبدالجلال ایری خواهد بود.
بیست و یکم شهریورماه را می‌توان تنها فرصت استراحت مهندس جلال ایری قلمداد نمود، چرا که رسالت اصلی وی در قامت یازدهمین نماینده حوزه غرب گلستان از صبح روز شنبه استارت می‌خورد.
بدون شک طرح‌ها و برنامه متعددی مدنظر مهندس ایری قرار دارد که اجرایی کردن همه آنها در یک دوره چهارساله امکان پذیر نخواهد بود. نماینده مجلس یازدهم باید بداند که بدون استفاده از افراد توانمند و تشکیل کمیته‌هایش نخواهد توانست به همه امور به صورت یکسان برسد. تجارب گذشته نشان داده است که بیشترین اوقات نماینده مجلس صرف گوش کردن به خواسته‌های مردمی می‌گذرد، حال آنکه مسئولین کمیته‌ها در نقش بازوهای توانای وی می‌توانند درخواست‌ها و مشکلات مراجعه کنندگان را رفع و رجوع نمایند.
مهندس ایری ضمن تایید نقش کمیتهها در این باره می‌گوید: کمیته‌ها نقش بی بدیلی را در راستای خدمت به مردم به عهده خواهند داشت. لازم است به تعداد لازم کمیته با اعضای مشخص برای اصناف متعددی همچون کشاورزی، امور دامی، ورزش و جوانان، هنرمندان و تولید کنندگان آثار هنری، اهل رسانه، بازاریان، دانشجویان، و….تشکیل شده و هر یک بر اساس شرح وظایف تعیین شده و راهکاری که تدوین خواهد گردید با نماینده مجلس همکاری داشته باشند. ضمنا افرادی هم دعوت به همکاری می‌شوند تا کارهای اداری مراجعین را تا حصول نتیجه لازم پیگیری نمایند و در صورت لزوم در مقام مشاور نماینده، قدرت آن را داشته باشند که جهت رایزنی به ادارت مراجعه کنند تا انشاالله درخواستی‌هایی که به شکل قانونی قابلیت اجرایی شدن دارند با تاخیر بیش از اندازه مواجه نشوند.
راه اندازی کمیته های دفتر نماینده مجلس از سوی عبدالجلال ایری همچنین می‌تواند موجب ایجاد بسترهای ارتباطی مطمئن و هر چه بهتر و آسان‌تر مردم شهرستان‌های حوزه با نماینده مجلس یازدهم شود. لذا امید می‌رود مسئولین کمیته‌ها از میان افراد صالح، توانمند و شایسته و با قدرت چانه زنی بالا گزینش شوند.
ارسالی از: شهروند خبرنگار

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز