امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی:

نماینده دولت موظف به شفاف سازی 20 هزار اشتغال گلستان است+ تصاویر

خبری نبی اله هزار جریبی 9 300x197 - نماینده دولت موظف به شفاف سازی 20 هزار اشتغال گلستان است+ تصاویرگلستان– ترکمن نیوز- نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: مسئولان استان می‌گویند سال گذشته 20 هزار شغل در گلستان ایجاد شده است، من به‌عنوان نماینده باید بدانم لیست این افراد کجاست؟

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، نبی اله هزارجریبی، در جمع خبرنگاران با تبریک روز خبرنگار گفت: زحمات خبرنگاران با زبان قابل توصیف نیست. قلم خبرنگاران کمتر از یک سلاح نیست.

وی افزود: بیشتر خبرنگاران وجدان کاری دارند و اخلاق حرفه ای را رعایت می کنند.

هزارجریبی اظهار داشت: پیگیر موضوع بیمه خبرنگاران هستیم تا این مشکل حل شود و خبرنگاران دیگر دغدغه بیمه نداشته باشند.

هزارجریبی، خود را نماینده مردم دانست نه نماینده دولت و تصریح کرد: مقصر وضعیت فعلی کشور که به یک فضای نا امن و اپیدمی تبدیل شده، مسئولان هستند. مجلس با تمام توان، قانونگذاری و نظارت برای قانون را انجام داد.

وی با بیان اینکه باید تریبون خانه ملت داد مردم را از دولت بستاند، اظهار داشت: از رئیس جمهور خواسته ایم به حق و خواسته مردم پاسخ بدهد.

هزارجریبی در خصوص امضا نکردن نامه درخواست پرسش از رئیس جمهور، گفت: از 200 نفر تنها 90 نفر امضا کردند و دلیل عدم امضای بنده بی اطلاعی از چنین نامه ای بود و قصد و غرضی نداشتم. چرا که من هم از وضعیت اقتصادی و بیکاری حاکم در جامعه گله مند هستم و مایلم پاسخ رئیس جمهور را بشنوم.

عدم رسیدگی به استان‌های محروم کشور مهاجرت به استان گلستان را افزایش داده است

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: مهاجرت خزنده به استان گلستان معضل جدی است که این امر افزایش بیکاری ، حاشیه نشینی و به تبع آن مشکلات فرهنگی و اجتماعی را به دنبال دارد.

نبی اله هزار جریبی اظهار داشت: آماری که در حوزه اشتغال برای 20 هزار نفر در سال گذشته در استان گلستان می گویند کجاست؟ باید مسئولان برای این 20 هزار نفر لیست بدهند. من به عنوان نماینده گرگان و آق قلا لیستی ندیده ام.

وی تاکید کرد: میخواهیم واحدهای تولیدی که به دلیل رکود اقتصادی ورشکست شدند به روی ترازو بیاید و لیست افرادی که بیکار شدند را بدانیم تا مشخص شود چقدر در استان اشتغالزایی شده است، مسئولان گزارش بدهند.

هزارجریبی با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیز گفت: با اجرای این قانون 17 استاندار، 120 مدیرکل وزارتخانه، 3200 مدیرکل بازنشسته می شوند و جامعه مدیریتی کشور جوان خواهد شد تا روح تازه ای به آن دمیده شود.

نماینده مردم گرگان و آق قلا اظهار کرد: آماری که در حوزه اشتغال برای 20 هزار نفر در سال گذشته در استان گلستان می گویند کجاست؟ باید مسئولان برای این 20 هزار نفر لیست بدهند. من به عنوان نماینده گرگان و آق قلا لیستی ندیده ام.

نبی اله هزار جریبی مهمترین اقدامات در حال پیگیری خود را ایجاد منطقه آزاد اینچه برون، منطقه گردشگری آشوراده، پتروشیمی گلستان، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، خلیج گرگان، هتل ورزش گرگان، ایجاد اشتغال و صنعت کشاورزی برشمرد.

وی همچنین گفت: با نمایندگان ترکمن استان پیگیر طرح برادرخواندگی شهر گنبدکاووس با عشق‌آباد ترکمنستان هستیم.

هزارجریبی با اشاره به افتتاح اولین دستگاه آب شیرین کن گلستان، افزود:  آب شیرین کن هایی که در مناطق حاشیه دریای خزر استفاده می شود یکی از راهکارهای خروج از وضعیت خشکسالی استان گلستان است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا نبی اله هزار جریبی در  پایان این نشست خبری از خبرنگاران با اهدای لوح و هدایا تقدیر کرد.

انتشاردهنده: یاشار نیازی

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز