امروز : سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    117991

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:00 | ۲۶ بهمن ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

نمایشگاه اقتصادی 300x225 - نمایشگاه اقتصادی، عامل توسعه و تحکیم روابط ایران و ترکمنستانترکمن نیوز:  رئیس جمهور ترکمنستان برپایی نمایشگاه اقتصادی ایران در عشق آباد را در توسعه روابط دو جانبه و تحکیم وحدت دو کشور و توسعه روابط دیپلماسی موثر دانست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سردار بردی محمداف در پیام خود به مراسم افتتاحیه نمایشگاه اقتصادی ایران که معاون کابینه وزرا در امور تجارت آن را بیان کرد گفت: توسعه روابط مبتنی بر احترام با کشور‌های مختلف و به ویژه کشور‌های همسایه در دستور کار این دولت است.

اتایف باتیر تاگانوویچ افزود: جمهوری اسلامی ایران یکی از همکاران ما در تجارت و صنعت و بازرگانی است و ما بدنبال توسعه روز افزون اقتصادی با کشور ایران هستیم و این باعث افزایش روابط بین ۲ کشور شده است و برگزاری روز‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان گواه این ادعاست.

به گفته سفیر ایران در ترکمنستان بیش از ۱۰۰ شرکت از بخش‌های دولتی و خصوصی در حوزه‌های مختلف انرژی، پزشکی، موادغذایی، مصالح ساختمانی و خودرو در بزرگ ترین نمایشگاه ایران در ترکمنستان حضور دارند.

سفیر ایران در ترکمنستان گفت: چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان با حضور وزیر کار، تعاون و امور اجتماعی به مدت سه روز افتتاح خواهد شد. این نمایشگاه ساعت ده صبح امروز به وقت عشق آباد افتتاح می‌شود.

عباسعلی ارباب خالص در ادامه افزود: این نمایشگاه بزرگ ترین نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکمنستان است. بیش از ۱۰۵ شرکت از بخش‌های دولتی و خصوصی در حوزه‌های مختلف انرژی، پزشکی، موادغذایی، مصالح ساختمانی، خودرو در این نمایشگاه حضور دارند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز