یادداشت - نقدی بر یادداشت " چند توصیه دوستانه در شرایط گذار از سنت به مدرنیته " / فضای مجازی مناسبات اجتماعی بین مردم را کاهش داده استتورکمن نیوز:  در پی انتشار یادداشت ” چند توصیه دوستانه در شرایط گذار از سنت به مدرنیته ” به قلم عبدالرشید نافعی در این رسانه ، یکی از کاربران با نام عدنان بیات در شبکه های اجتماعی نقدی بر آن یادداشت نگاشته است که در راستای گسترش اطلاع رسانی در این پایگاه خبری منتشر می گردد.

آقای نافعی سلام . شما تیتروار به چند موضوع اشاره کردید و عبور نمودید . در صورتی که فقط فضای مجازی ان در حد مثنوی هفتاد من است و شما توصیه می نمایید که با هم مودب تر باشیم اما بزرگوار می دانند که یکی از تهدیدات خانواده در جامعه امروز ما همین فضای مجازی است. فضای مجازی روابط موزاییکی در خانواده را آورده است و هریک از اعضای خانواده اگر چه در خانه هستند اما هر کدام بدنبال کار خود هستند و پیوندهای بی‌جان را در خانواده‌ها به وجود آورده است. است
مناسبات امروزی خانواده‌ها تاثیر مهمی بر جامعه داشته است مناسبات اجتماعی بین مردم را کاهش داده و موزاییکی بودن درون خانواده موزاییکی بودن در جامعه را ایجاد کرده است و افراد رباتیکی را ساخته است و این دور شدن افراد از یکدیگر دور شدن افراد در جامعه را به دنبال دارد.

«زندگی منشوری است از حرکت دوار. منشوری که پرتو پرشکوه خلقت با رنگ‌های بدیع و دلفریبش آن را دوست‌داشتنی، خیال‌انگیز و پرشور ساخته است. این مجموعه دریچه‌ای است به سوی داستان زندگی.» با این مطلع بود که هر هفته، شب‌های جمعه، سریال «داستان زندگی» با نام اصلی «هانیکو» روی آنتن شبکه‌دو می‌رفت // داستان زندگی، سریالی بود محصول سال ۱۹۸۶ ژاپن که قصه‌اش در سال‌های ابتدایی حرکت این کشور به سوی صنعتی شدن می‌گذشت. کاریزماتیک‌ترین شخصیت این اثر بی‌‌گمان هیروشی تاچیبانا، پدرخانواده بود. مردی که می‌دید ارزش‌هایی که یک عمر آن را مقدس می‌پنداشته، بسرعت در سطح جامعه رو به زوال است و دیگر خریداری ندارد.

داستان زندگی و کاراکتر اصلی‌اش هانیکو، زبان حال کسانی بود که می‌خواستند خرق عادت کنند و طرحی نو دراندازند و زندگی جدیدی را در پیش بگیرند. به تعبیر بهتر، هانیکو می‌توانست نشانه و سندی باشد که با پشتکار و سماجت، می‌توان به نامتعارف‌ها و غیرمعقول‌ها پشت پا زد و زندگی جدیدی را پایه‌ریزی کرد. این سریال ژاپنی در زمان پخش خود در دهه ۷۰ یکی از مجموعه‌های پرطرفدار و پرمخاطب تلویزیون بود که هنوز یاد و خاطره‌اش با بینندگان پرشمار جعبه جادویی باقی است. لذا اقای نافعی عزیر بهتر است ابتدا در مورد تدقیق تعریف صورت مساله کوشا باشیم تا فهرست نمودن چند تیتر … با عرض احترام مجدد

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : shirzad
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۷

۰۳ شهریور ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک