امروز : پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

jalsegonbad 300x203 - نظارت بر توزیع و قیمت کالا در گلستان بیشتر می شودگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از اجرای طرح ویژه نظارتی بر توزیع و قیمت کالا بویژه کالاهای اساسی و ارزاق عمومی مردم در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  حسینقلی قوانلو روز پنجشنبه در جمع روسای اتحادیه های صنفی شرق گلستان که در فرمانداری ویژه گنبدکاووس برگزار شد، اظهار داشت: به دلیل شرایط خاص اقتصادی کشور ناشی از تحریم دشمن چند طرح ویژه نظارتی در این استان اجرا می شود.
وی گفت: این طرح ها در راستای تصمیم ستاد اقتصادی که سران سه قوه در آن حضور دارند، در سطح کشور اجرا و با متخلفان و سوء استفاده کنندگان برخورد قانونی شدید می شود.
قوانلو اضافه کرد: براساس تصمیم ستاد اقتصادی کشور دو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و تنظیم بازار که پیش از این نیز وجود داشت، با افزایش اختیارات قانونی در استان ها به ریاست استاندار و دبیری سازمان صنعت، معدن و تجارت فعالیت خود را افزایش می دهند.
وی اضافه کرد: جلسات این کارگروه ها بصورت هفتگی در سطح استان و در شهرستان ها به ریاست فرماندار و دبیری روسای ادارات صنعت، معدن و تجارت تشکیل تا بر روند تولید، توزیع و قیمت کالا در بازار نظارت بیشتری باشد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان ادامه داد: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید موظف است تا با اقدامات حمایتی و نظارتی خود اجازه تعطیلی هیچ واحد تولیدی و متعاقب آن بیکاری کارگران را ندهد.
قوانلو گفت: در کارگروه تنظیم بازار نیز نظارت روزانه بر واحدهای توزیعی انجام می شود تا بر تامین و توزیع کالاهای اساسی با قیمت مصوب نظارت داشته و درصورت مشاهده تخلف احتمالی برخورد قانونی لازم انجام شود.
وی با بیان اینکه ستاد اقتصادی کشور از این کارگروه ها حمایت و نیازهای آنان و نیز اقلام مورد نیاز مردم را تامین می کند، اضافه کرد: دولت موظف به تامین ارز مورد نیاز واردات کالاهای مورد نیاز با قیمت مصوب است و در این خصوص جای نگرانی نیست.
قوانلو همچنین اجرای طرح نظارت بر بازار و مبارزه با احتکار و گرانفروشی احتمالی را از دیگر برنامه های کارگروه تنظیم بازار برشمرد و گفت: در این راستا حدود 150 بازرس ادارات صنعت، معدن و تجارت و اتاق های اصناف گلستان به همراه همین تعداد یا بیشتر بازرس افتخاری فعالیت شبانه روزی خواهند داشت.
وی با یادآوری فعالیت حدود 60 هزار واحد صنفی در گلستان و تاکید بر ضرورت تعامل و همکاری بازاریان در طرح های نظارتی افزود: بیشتر بازاریان این استان افراد متدین و با انصاف بوده و همیشه همراه نظام و مردم هستند.
عبدالقدیر کریمی فرماندار گنبدکاووس نیز در این جلسه با اشاره به شرایط اقتصادی کشور بر لزوم همکاری بیشتر کسبه و بازاریان در عرضه کالاهای مورد نیاز مردم و نیز پرهیز از گرانفروشی یا احتکار احتمالی تا عبور از این شرایط تاکید کرد.
نیمی از جمعیت یک میلیون و 900 هزار نفری گلستان در هفت شهرستان شرق این استان سکونت دارند که گنبدکاووس به تنهایی 350 هزار نفر جمعیت و 12 هزار واحد صنفی دارد.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

https://turkmensnews.com/

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز