امروز : شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    86655

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:28 | ۱۷ آذر ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

نهادهای مذهبی 300x172 - نصف بودجه‌ی نهادهای مذهبی را به خانه‌سازی محرومان اختصاص دهیدترکمن نیوز:  از زمان پیروزی انقلاب 42 سال می گذرد. این انقلاب برای محرومان کارهای زیادی انجام داده است. دراطراف شهرها هیچ روستایی نیست که در آن توسط کمیته امداد خانه هایی به ابعاد 40 50 متری برای محرومان ساخته نشده باشد. این کار هنوز هم ادامه دارد و برای آنها توسط کمیته امداد یا سازمان بهزیستی مقداری مستمری هم در نظر گرفته شده است.

در واقع می شود گفت حکومت مستضعفان را فراموش نکرده است. اما میزان مشکلات و تورم و گرانی و بیکاری در سال های اخیر آنچنان افزایش یافته است که این مقدار کمک ها دیگر یارای مقاومت در برابر آن مشکلات را ندارد.

مشکل مسکن و اجاره بها، چهره ی خشن و عریان خود را بیشتر در حاشیه ی شهرها به نمایش گذاشته است. آلونک هایی در اطراف و حاشیه ی شهرها و کنار رودخانه ها که بستر روخانه ها هستند سبز می شوند. مسئولان محلی و شهرداری ها هم آن آلونکها را به علت غیرقانونی بودن و نداشتن مجوز ساخت و ساز خراب می کنند. آنها غیر از این چاره ای هم ندارند. اگر جلوگیری نکنند تعداد اینگونه ساخت و سازها بیشتر و بیشتر خواهد شد و هرج و مرج عظیمی هم بوجود خواهد آورد. از طرف دیگر محرومان هم نمی توانند بدون سرپناه زندگی بکنند.

اخیراً آسیه پناهی زن محروم کرمانشاهی هم خانه اش خراب شد و هم جان خودش را به خاطر آن خانه از دست داد. زن بندر عباسی هم بعد از تخریب خانه یا همان آلونکش با خودسوزی در بیمارستان بستری شد. مسئولان محلی هم قول دادند مشکل آن زن بندرعباسی را حل خواهند کرد.

اما عمق و گستره و ابعاد مشکلات نشان می دهد، این مشکلات با اقدامات موردی حل نخواهد شد. حل مشکل مسکن محرومان نیاز به بودجه های کلان دارد. افراد نباید برای اثبات محرومیت و نشان دادن عمق بیچارگی خود به مسئولان، دم درِ ادارات خودشان را دار بزنند، مانند آن کارگر خوزستانی یا خودسوزی بکنند، مانند آن زن بندر عباسی.

الان فضای مجازی و آزادی رسانه ها این مشکلات را به سراسر جهان مخابره می کنند. اجازه نمیدهند مسئولان آن را نادیده بگیرند.

به اولیای حکومت و دولت و مجلس پیشنهاد می شود که نصف بودجه نهادهای مذهبی و فرهنگی که برای سال آینده به 7000 میلیارد تومان رسیده است را به خانه سازی محرومان اختصاص دهند. این همه بودجه به نهادهای رنگارنگ مذهبی و فرهنگی که کار خیلی مؤثری هم انجام نمی دهند، انعکاس خوبی در میان جامعه ندارد. اختصاص نصف این مبالغ کلان برای محرومان و درماندگان، فضای یاس و ناامیدی و دلمردگی کنونی را اندکی تلطیف خواهد کرد. این به صواب نزدیکتر است.

✍️ امان محمد خوجملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز