امروز : پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۴,۲۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

تازه ترین شنیده های انتخاباتی:

نشست هم اندیشی یا دیدار چهره به چهره؟!

ها نشست 300x200 - نشست هم اندیشی یا دیدار چهره به چهره؟!تورکمن نیوز  فعالان انتخاباتی به نقل از مسئولین ذیربط می گویند موعد رسیدگی به اعتراض داوطلبین یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به پایان رسیده و از این به بعد کسی تایید نخواهد شد. گفته می شود جمعی از فعالان طی هفته آینده به دفاتر انتخاباتی کاندیداهای تایید صلاحیت شده خواهند پیوست.

بر اساس شنیده های موثق نشست های فشرده برنامه ریزی شده توسط کمیته برنامه ریزی برخی کاندیداها، از حد دیدار چهره به چهره فراتر نرفته و خروجی قابل قبولی نداشته اند. تاکید گروه های هواداری منتسب به این طیف از کاندیداها حاکی از پر بار بودن نشست های برگزار شده است، لیکن اخلاق حکم می کند چیزی به مردم انتقال داده شود که منطبق با واقعیات باشد.

در گنبد ناصر قلی سارلی نیز مورد توجه تنی چند از لیدر های انتخاباتی قرار گرفته و در خصوص وی زمزمه هایی مبنی بر اینکه در لیست اولیه اجماع قرار بگیرد شنیده می شود‌‌. وی قبلا به دعوت انجام شده از سوی چند نشست با تشکل های اجتماعی و اتاق فکر جوانان پاسخ مثبت داده و نظر مساعد شان را جلب کرده است.

در این حوزه رشید خرمالی پس از بازگشت به صحنه طی شب گذشته ستاد مردمی اش را فعال کرده و به مردم وعده داد، در صورت راه یافتن به مجلس تمام حقوق چهارساله خود را بین نیازمندان تقسیم خواهد کرد.

در روستای سارجه کر یوسف خانی از توسعه اقتصاد صحبت کرد و لزوم ایجاد کار آفرینی برای جوانان را مورد تاکید قرار داد.

گروه یاش اولی های گنبد برخی شنیده ها درباره معرفی یک یا دو کاندیدا از سوی این تشکل مردد هستند و در حال بررسی این موضوع می باشد.

یاش اولی ها همچنین به پیشنهاد برخی کاندیداها پیرامون انتشار لیست اعضای خود پاسخ مثبت داده اند. لذا نشست کاندیداها با آنها در محل سکونت شان در این دوره بلامانع خواهد بود.

در آق قلا از پیوستن یاران منصور گرکز و فرهاد توماچ به تیم سولماز صحنه خبر می رسد و گفته می شود خانم صحنه طی این چند روز رشد مضاعفی داشته است.

در حوزه کردکوی و بندرگز فعالان از تایید صلاحیت چهرهایی مانند احمد سردارزاده و حبیب الله مازندرانی قطع امید کرده، ولی با اینحال شنیده می شود در انتخابات مشارکت همه جانبه خواهند داشت. یک لیدر فعال از سالیکنده اذعان داشت به تازگی چند هوادار از کردکوی و بندرگز دیدارهایی را با عبدالقیوم شکاری برگزار کرده اند.

شایعات ضد و نقیض درباره خرید و فروش پنهانی رای بین ده تا چهل هزار تومان از موارد نگران کننده در انتخابات پیش رو یاد می شود. روش ساده ای برای اینکار تعریف شده است. فرد با موبایل از روی برگه اش رای عکس می گیرد تا ثابت کند انتخابش کاندیدای طرف معامله بوده است. ساده ترین روش باز دارنده هم این است که مسئولین هر نوع عکسبرداری از روی برگه رای را ممنوع اعلام کنند.

در بندرترکمن نزدیکان علی پورقاز پیوستن نامبرده به جمع هواداران یکی از کاندیداها تا زمان آغاز رسمی فعالیت ها را قدری دور از ذهن خوانده و بر این باور هستند که هواداران وی منتظر آن زمان نخواهند ماند. امشب عبدالحکیم پنق اولین جلسه هم اندیشی اش را در سیمین شهر محله بناور استارت خواهد زد. ضمنا جعفر شهری از کاندیداهای حوزه غرب از ادامه کار انصراف داد.

از حوزه شرق استان فعالیت کاندیداهای جوان و با انگیزه گزارش می دهند. یک فعال صاحب نظر در باره توان میدانی نفرات تایید صلاحیت شده چنین می گوید: اکثرا کاندیداهای حوزه کلاله و مراوه تپه در یک سطح قرار داشته و برتری خاصی نسبت به طرف مقابل ندارند. برخی نفرات از نداشتن شغل ثابت رنج می برند و مسلما با بضاعت کافی وارد انتخابات نشده اند. آنها در زمینه رایزنی نیز کم تجربه هستند و به همین خاطر چیزی جز تعریف و تمجید از خود در چنته نمی بینند.

270d - نشست هم اندیشی یا دیدار چهره به چهره؟! طاهر جانی

خبرنگار ترکمن نیوز در غرب گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز