امروز : یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

هیوه‌چی ترکمن نیوز 1 300x198 - نشست مدیر بازرگانی سبد طلایی ایرانیان با رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستانترکمن نیوز: نشست مدیر بازرگانی سبد طلایی ایرانیان با رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان در جهت استفاده از پتانسیل این نمایندگی  برای توسعه روابط بین‌الملل و دیپلماسی شرکت‌های تجاری و تولیدکنندگان گلستان با سایر کشورها برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ذوالفقار امیر شاهی رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه با ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار اظهار داشت: وزارت امورخارجه از این جلسات و نشست ها در جهت معرفی پتانسیل ها و قابلیت های شرکت های تجاری و تولید کنندگان در مسیر جهش تولید و ارتقای وضعیت اقتصادی مردم استان گلستان استفبال می کند.

مدیر بازرگانی سبد طلایی ایرانیان نیز در این نشست گفت: نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان پتانسیل بسیار بالایی برای افزایش مراودات تجاری و اقتصادی با ایجاد رابطه با سفارت ها و کنسولگری های کشورهای مختلف به خصوص قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان، افغانستان و سایر کشورهای آسیای مرکزی دارد.

هیوه‌چی ترکمن نیوز 2 300x198 - نشست مدیر بازرگانی سبد طلایی ایرانیان با رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستانسلیمان هیوه چی اظهار داشت: سبد طلایی ایرانیان، بیش از یک دهه است که فعالیت دارد و عمده فعالیت شرکت در راستای برگزاری نمایشگاه‌های برون‌مرزی بوده و هدف آن معرفی دستاوردهای تولیدکنندگان و صنعتگران عزیز ایرانی به تجار سایر کشورها است.

وی افزود: سبد طلایی ایرانیان در سال جاری 20 آذر ماه برای اولین بار مجوز برگزاری نمایشگاه اختصاصی دست آوردهای تولید کنندگان ایرانی را در نمایشگاه بین المللی ازبکستان (Uz Expo) دریافت کرده و  در شهر تاشکند برگزار می‌نماید.

هیوه چی تاکید کرد: تاکنون صنعتگران و تولید کنندگان ایرانی در نمایشگاه های بین المللی کشورهای مختلف حضور داشته اما با توجه به حضور کشورهای صنعتی سطح بالا نتوانسته نتایج چشمگیری را حاصل نماید و اینبار در نمایشگاهی اختصاصی برای تولید کنندگان ایرانی می توان به خوبی تولیدات داخلی را در این نمایشگاه به جمهوری ازبکستان و سایر کشورهای آسیای میانه عرضه داشت.

وی خاطرنشان شد: اخیرا مدیران سبد طلایی ایرانیان با مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، در راستای جذب سرمایه‌گذار در جهت رونق اقتصادی، کسب و کار و اشتغالزایی پایدار در حوزه های مختلف تجاری و کشاورزی و صنایع استان گلستان نیز نشستی برگزار کرده است.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در ادامه تصریح کرد: در این زمان که تحریم های یکجانبه و ظالمانه امریکا و از طرفی شیوع بیماری کرونا سخت مردم کشورمان به خصوص هم استانی های گلستانی عزیز را در تنگنا قرار داده از برگزاری چنین نشست هایی استقبال می کنیم.

ذوالفقار امیرشاهی تاکید کرد: سبد طلایی ایرانیان یکی از گزینه های خوب برای افزایش مراودات و معرفی صنعتگران و تولیدکنندگان استان است و علاوه بر آن هر شرکتی،‌ سازمانی و یا شخص حقیقی و حقوقی تمایل داشته باشد با کشورهای همسایه و آسیای مرکزی ارتباط داشته باشد نمایندگی وزارت خارجه آماده کمک رسانی را دارد و امکانات و تسهیلات لازم را در اختیارشان قرار می‌دهند تا بتوانند ارتباط حسنه تجاری و اقتصادی خودشان را برقرار کرده در جهت رشد اقتصادی کشور و استان گلستان قدم بردارند.

سلیمان هاشمی، کارشناس امور اقتصادی و روابط کشورهای همسایه و یاشار نیازی به عنوان مدیر روابط عمومی سبد طلایی ایرانیان در این نشست حضور داشتند.

گزارش از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز