امروز : دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    113845

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:36 | ۱۷ شهریور ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

نشست شانگهای 300x268 - نشست شورای سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در ازبکستان برگزار می شودترکمن نیوز:  نشست سران سازمان همکاری شانگهای با حضور سران 14 کشور عضو و ناظر در ازبکستان برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سمرقند هفته آینده میزبان نشست شورای سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای خواهد بود. این رویداد اولین نشست رو در رو رهبران سازمان همکاری شانگهای از سال 2019 خواهد بود و ریاست ازبکستان بر این سازمان را به پایان خواهد رساند.

در دوره ریاست جمهوری ازبکستان، توجه اصلی به مهمترین اولویت های همکاری های درون سازمانی از جمله تقویت روابط تجاری و اقتصادی، ارتقای همکاری های صنعتی، گسترش وابستگی متقابل حمل و نقل و ارتباطات، تحول دیجیتال و اقتصاد “سبز” و تقویت بود.

این رویداد اولین نشست علنی رهبران (SCO) در سال 2019 و سازماندهی ریاست جمهوری ازبکستان خواهد بود.

تمرکز اصلی ریاست جمهوری ازبکستان درسازمان همکاری شانگهای، بر اولویت های مهم همکاری ها و سازمان های چارچوب از جمله تقویت روابط اقتصادی و تجاری، ارتقای همکاری های صنعتی، گسترش ارتباطات متقابل حمل و نقل و ارتباط، تحول دیجیتال و اقتصاد “سبز” و تقویت اقتدار بین المللی بود.

نشست سران از ۱۵ تا ۱۶ سپتامبر (۲۴ – ۲۵ شهریور) در سمرقند برگزار و ۲۸ سند برای تصویب در این نشست پیش بینی شده است.

در این اجلاس سران سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای که سازمان همکاری شانگهای با آنها ارتباط رسمی برقرار کرده است، به ویژه سازمان ملل متحد، کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه (ایسکاپ- ESCAP) ، یونسکو، کشورهای مستقل مشترک المنافع، سازمان پیمان امنیت جمعی ( CSTO) اکو، کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا (CICA) و اتحادیه عرب حضور خواهند داشت.

گزارش و ترجمه از: آینا شیرزاد

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز