امروز : دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

نشت رفع موانع کار افرینی شهرستان گنبدکاووس 10 300x193 - نشست تخصصی رفع موانع کارافرینی در گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: اولین نشست تخصصی رفع موانع کارآفرینی و ایجاد اشتغال شهرستان گنبدکاووس با حضور تنی چند از مسئولین و کارآفرینان استان و شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در شرایطی که کشورمان تحت شدیدترین و ظالمانه‌ترین تحریم‌های اقتصادی قرار گرفته و از سویی دیگر شیوع ویروس کرونا باعث تعطیلی بسیاری از کسب و کارها شده است، مسئله اشتغال به بزرگترین چالش مسئولان کشوری تبدیل شده است.

حساسیت این موضوع در شرایط کنونی کشور به‌حدی است که امسال پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید به عنوان شعار سال 1400 از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده و امسال سمت و سوی برنامه‌ریزی و خط مشی اداره کشور در این جهت حرکت کرده است.

در همین راستا بنا به توصیه رهبر و همت مسئولین استانی و شهرستانی در جهت تشویق سرمایه گذاران به کارآفرینی و رفع موانع تولید و اشتغال زایی در این شهر جلسه ای برگزار شد و در فضایی دوستانه حضار به بحث و تبادل نظر پرداختند.

علی اکبر برابادی معاون برنامه ریزی فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس 300x193 - نشست تخصصی رفع موانع کارافرینی در گنبدکاووس برگزار شد+عکس

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس در این نشست با بیان اینکه هدف و اولویت دولت نیز اشتغال است اضافه کرد: ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی کشور مستلزم سرمایه گذاری از طرف بخش خصوصی است.

علی اکبر برآبادی ادامه داد: بخش خصوصی نیازمند نیازمند حمایت راهنمایی و حمایت درست است، اگر از سرمایه گذاران بخش خصوصی به درستی حمایت نشود باعث دلسردی این قشر خواهد شد

وی خاطرنشان کرد: گنبدکاووس بزرگترین شهرستان از نظر وسعت و دومین شهرستان از نظر جمعیت استان است و با داشتن منابع طبیعی غنی و شرایط اقلیمی مناسب پتانسیل فراوانی در حوزه سرمایه گذاری دارد.

عبدی بدراق نژاد رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس 300x193 - نشست تخصصی رفع موانع کارافرینی در گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رفع موانع تولید، تصریح کرد: قانون کاری که کف و سقف تعیین می کند و اجازه انعطاف بین کارگر و کارفرما نمی دهد یکی از موانع تولید است.

عبدی بدراق نژاد افزود: صرفا پرداخت حقوق نقدی چاره کار کارگران نیست، در کنار آن باید مزایای دیگر نیز در نظر گرفته شود و یکی از راهکارها اصلاح بخشی از قانون کار با در نظر گرفتن تمام جوانب بین کارگر و کارفرما است.

وی با بیان اینکه وقتی کارگر و کارفرما به یک مبلغی اجماع می رسند از نظر شرع نیز پذیرفته است، تاکید کرد: اصلاح قوانین مربوط به کار و تامین اجتماعی باید در راستای بهبود کسب و کار باشد و نباید معیشت کارگران در خطر باشد.

هادی خرمالی رئیس دفتر نماینده گنبدکاووس و داشلی برون امانقلیچ شادمهر 300x193 - نشست تخصصی رفع موانع کارافرینی در گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رئیس دفتر نماینده مردم گنبدکاووس و بخش داشلی برون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئله اشتغال چالش اصلی شادمهر است، خاطر نشان کرد: پشتوانه رای شادمهر نشان داد که رای تنها یک قوم خاص نیست بلکه رای تمام اقوام گنبدکاووس است.

هادی خرمالی گفت: جوانان و دردمندان شهر که جهت رای به شادمهر به صندوق رای رفتند دغدغه اشتغال داشتند و در این مدت این مشکلات را از نزدیک لمس کردیم.

وی با بیان اینکه در این حوزه موانع و مشکلات بسیار زیاد است، تاکید کرد: دفتر شادمهر رابط بین سرمایه گذاران و کارآفرینان و کارجویان خواهد بود و همچنین مشکلات و بحث های مطرح شده در این جلسه را نیز به نماینده انتقال خواهیم داد.

مریم اق اتابای رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری 300x193 - نشست تخصصی رفع موانع کارافرینی در گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس نیز در این جلسه با بیان اینکه سرمایه گذاران ایده شان را برای ایجاد اشتغال نیافته اند، تاکید کرد: شناساندن پتانسیل و ظرفیت های شهرستان و همچنین نیاز واقعی مردم باید اولویت مسئولان این حوزه باشد و در همین جهت باید مشاوره کامل و درستی به سرمایه گذاران و کارافرینان داده شود.

مریم آق آتابای افزود: شهرستان گنبدکاووس باتوجه به شرایط اقلیمی،تاریخی، فرهنگی و آب و هوایی از ظرفیت فوق العاده ای در حوزه بوم گردی برخور دار است ولی در این مورد اقداماتی جهت تسهیل و مانع زدایی سرمایه گذاران نشده است.

نسترن فرامرزی مدیرعامل شرکت هماهنگ دشت 300x193 - نشست تخصصی رفع موانع کارافرینی در گنبدکاووس برگزار شد+عکس

مدیرعامل شرکت هماهنگ دشت در خصوص کافه کارآفرینی گفت: فضایی است پویا، با حضور ایده پردازان جهت اجرای پروژه ها و کارهای نوآورانه با هدف تعامل بین کارافرینان، سرمایه گذاران، دولت و دانشجویان.

نسترن فرامرزی اضافه کرد: در این فضا اطلاعات لازم در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان گذاشته می شود و بستری مناسب برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی فراهم می شود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز