WhatsApp Image 2020 12 08 at 08.35.39 300x200 - نشست تجاری و اقتصادی ازبکستان و ایتالیاترکمن نیوز:  اجلاسیه تجاری در سطح عالی بین ازبکستان و ایتالیا در تاریخ ۱۱ دسامبر سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  متولیان اصلی این اجلاسیه وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین المللی ایتالیا، وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان ، اتاق بازرگانی دو کشور ، آژانس تجارت ایتالیا (ICE) ، دفتر انجمن صنایع ایتالیا در ازبکستان و با حمایت سفارت خانه های دو کشور میباشند. ازشرکت‌ها و بانک‌های مطرح دو کشور جهت شرکت در این رویداد اقتصادی و تجاری دعوت به عمل آمده است.

برنامه ریزی این مجمع توسط معاون نخست وزیر – سردار اومورزاکوف وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان و لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی ایتالیا انجام شده وریاست این مجمع به عهده معاون وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی ایتالیا مانلیو دی استفانو خواهد بود.

برگزارکنندگان یک وب سایت ویژه جهت ارتباط مجازی علاقه مندان و پیگیری این رویداد طراحی نموده‌اند. www.iubf20.ambrosetti.eu این وب سایت شامل اطلاعات مفصلی در مورد این مجمع ، ارائه فضای اقتصاد ازبکستان و ایتالیا ، منظره‌ها ،چشم اندازهای دیدنی دو کشور و چشم انداز روابط تجاری و اقتصادی دوجانبه و همچنین جنبه‌های سازمانی و عملی مشارکت در این رویداد است. این وب سایت همچنین حاوی برنامه و بروشور ویژه‌ای درباره رویداد (قابل بارگیری است) و همچنین فرم ثبت نام آنلاین است.

یک پلت فرم دیجیتال ابتکاری نیز برای شرکت کنندگان در انجمن ایجاد شده است که به شما امکان ایجاد نمایه شخصی ، مشاهده و شرکت در جلسات ، تبادل اطلاعات و اسناد و همچنین تعامل با شرکت کنندگان ، نمایندگان و سایر افراد را می‌دهد.

تحلیل :

با توجه به تغییرات و ظرفیت‌های ایجاد شده در حوزه اقتصاد از سال ۲۰۱۶، توسط شوکت میرضایف رئیس جمهور کشور ازبکستان ، کشورهای مختلفی جهت برقراری و بهینه سازی ارتباط با این کشور در حوزه اقتصاد برخواستند و تا به امروز از راهکارهای مختلفی جهت استحکام بخشیدن به آن استفاده نموده‌اند ولی در این سال‌ها با وجود تحرکاتی در جهت بهبود روابط ایران – ازبکستان ، حق مطلب عداء نشده است . کشور ایران و ازبکستان با توجه به اشتراکات فرهنگی ، دینی مذهبی ، تاریخی و….. ، نیازمند عزم جدی در جهت برقراری ارتباط فی بین هستند و در این روزهای پرفروغ تغییرات ازبکستان جای سرمایه گذاران ، صنعت گران و فعالین حوزه‌های اقتصادی در ازبکستان بسیار خالی دیده می‌شود.

مترجم:دکتر محمد اسداله پور
فعال سیاسی، اجتماعی و عضو هیات تحریریه ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۸

۱۸ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86714

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک