امروز : شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    86714

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:48 | ۱۸ آذر ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

WhatsApp Image 2020 12 08 at 08.35.39 300x200 - نشست تجاری و اقتصادی ازبکستان و ایتالیاترکمن نیوز:  اجلاسیه تجاری در سطح عالی بین ازبکستان و ایتالیا در تاریخ 11 دسامبر سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  متولیان اصلی این اجلاسیه وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین المللی ایتالیا، وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان ، اتاق بازرگانی دو کشور ، آژانس تجارت ایتالیا (ICE) ، دفتر انجمن صنایع ایتالیا در ازبکستان و با حمایت سفارت خانه های دو کشور میباشند. ازشرکت‌ها و بانک‌های مطرح دو کشور جهت شرکت در این رویداد اقتصادی و تجاری دعوت به عمل آمده است.

برنامه ریزی این مجمع توسط معاون نخست وزیر – سردار اومورزاکوف وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان و لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی ایتالیا انجام شده وریاست این مجمع به عهده معاون وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی ایتالیا مانلیو دی استفانو خواهد بود.

برگزارکنندگان یک وب سایت ویژه جهت ارتباط مجازی علاقه مندان و پیگیری این رویداد طراحی نموده‌اند. www.iubf20.ambrosetti.eu این وب سایت شامل اطلاعات مفصلی در مورد این مجمع ، ارائه فضای اقتصاد ازبکستان و ایتالیا ، منظره‌ها ،چشم اندازهای دیدنی دو کشور و چشم انداز روابط تجاری و اقتصادی دوجانبه و همچنین جنبه‌های سازمانی و عملی مشارکت در این رویداد است. این وب سایت همچنین حاوی برنامه و بروشور ویژه‌ای درباره رویداد (قابل بارگیری است) و همچنین فرم ثبت نام آنلاین است.

یک پلت فرم دیجیتال ابتکاری نیز برای شرکت کنندگان در انجمن ایجاد شده است که به شما امکان ایجاد نمایه شخصی ، مشاهده و شرکت در جلسات ، تبادل اطلاعات و اسناد و همچنین تعامل با شرکت کنندگان ، نمایندگان و سایر افراد را می‌دهد.

تحلیل :

با توجه به تغییرات و ظرفیت‌های ایجاد شده در حوزه اقتصاد از سال 2016، توسط شوکت میرضایف رئیس جمهور کشور ازبکستان ، کشورهای مختلفی جهت برقراری و بهینه سازی ارتباط با این کشور در حوزه اقتصاد برخواستند و تا به امروز از راهکارهای مختلفی جهت استحکام بخشیدن به آن استفاده نموده‌اند ولی در این سال‌ها با وجود تحرکاتی در جهت بهبود روابط ایران – ازبکستان ، حق مطلب عداء نشده است . کشور ایران و ازبکستان با توجه به اشتراکات فرهنگی ، دینی مذهبی ، تاریخی و….. ، نیازمند عزم جدی در جهت برقراری ارتباط فی بین هستند و در این روزهای پرفروغ تغییرات ازبکستان جای سرمایه گذاران ، صنعت گران و فعالین حوزه‌های اقتصادی در ازبکستان بسیار خالی دیده می‌شود.

مترجم:دکتر محمد اسداله پور
فعال سیاسی، اجتماعی و عضو هیات تحریریه ترکمن نیوز

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز