امنیتی کارشناسان بین المللی در ازبکستان - نشست امنیتی کارشناسان بین المللی در ازبکستانترکمن نیوز:  نشستی با حضور کارشناسان خارجی و داخلی در آکادمی نیروهای مسلح ازبکستان با موضوع ستیزه جویی و تهدید امنیت در جهان معاصر برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  کارشناسان خارجی و داخلی در آکادمی نیروهای مسلح ازبکستان در نشست بین المللی به موضوع «مناقشات نظامی معاصر و راه‌های جلوگیری از آنان» گرایش به ستیزه جویی و تهدید امنیت در جهان معاصر را بررسی کردند.

در این نشست نمایندگان سازمان‌های بین المللی مانند سازمان همکاری شانگهای، ناتو، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، کارشناسان مرکز آموزش مسائل امنیت اروپا به نام «جرج مارشال» و موسسات بزرگ خارجی آمریکا، روسیه، چین، آلمان، انگلستان، لهستان، هند، ایتالیا، کره جنوبی، پاکستان، بلاروس، قزاقستان و قرقیزستان شرکت کردند.

در این نشست سیاستِ «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان مبنی بر تعمیق همکاری‌های همه جانبه متقابلا سودمند با کشورهای خاورنزدیک و دور در زمینه دفاع و امنیت بررسی شد.

شرکت کنندگان مسائل شکل گیری ستیزه جویی و تهدید امنیت در جهان معاصر را بررسی کردند.

نمایندگان ازبکستان وظایف اولویت‌دار در موضوعات افزایش قدرت جنگی، تحکیم پایه مادی و فنی آنان، تامین آن با تسلیحات مدرن و تکمیل آموزش نظامیان را شرح دادند.

«بهرام جان ساتیب آلدییف» رئیس بخش انستیتوی مطالعات راهبردی و بین مناطقی ازبکستان در این نشست گزارشاتی را مبنی بر تغییرات در امر نظامی ناشی از تاثیر فن آوری‌های اطلاع رسانی و انواع سلاح جدید را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داد.

در چارچوب مباحث مجازی کارشناسان خارجی نظامی بر افزایش فعالیت بین المللی نیروهای مسلح ازبکستان با اهداف تبادل تجربیات، دانش و مهارت‌های پیشرفته با موسسات آموزش عالی نظامی و مراکز تحلیلی در تمام جهان تاکید کردند.

کارشناسان خارجی و داخلی در پایان این نشست چشم انداز گسترش بیش از پیش همکاری‌های نظامی و نظامی- فنی، تشخیص ابعاد جدید و مراسم‌های احتمالی برای شکل گیری برنامه‌های مشترک برای سال ۲۰۲۱ میلادی را تعیین کردند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۸

۱۸ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85282

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک