امروز : جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۱۶,۱۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    85282

  • /
  • تاریخ :

    ۱۸ آبان ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

امنیتی کارشناسان بین المللی در ازبکستان - نشست امنیتی کارشناسان بین المللی در ازبکستانترکمن نیوز:  نشستی با حضور کارشناسان خارجی و داخلی در آکادمی نیروهای مسلح ازبکستان با موضوع ستیزه جویی و تهدید امنیت در جهان معاصر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  کارشناسان خارجی و داخلی در آکادمی نیروهای مسلح ازبکستان در نشست بین المللی به موضوع «مناقشات نظامی معاصر و راه‌های جلوگیری از آنان» گرایش به ستیزه جویی و تهدید امنیت در جهان معاصر را بررسی کردند.

در این نشست نمایندگان سازمان‌های بین المللی مانند سازمان همکاری شانگهای، ناتو، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، کارشناسان مرکز آموزش مسائل امنیت اروپا به نام «جرج مارشال» و موسسات بزرگ خارجی آمریکا، روسیه، چین، آلمان، انگلستان، لهستان، هند، ایتالیا، کره جنوبی، پاکستان، بلاروس، قزاقستان و قرقیزستان شرکت کردند.

در این نشست سیاستِ «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان مبنی بر تعمیق همکاری‌های همه جانبه متقابلا سودمند با کشورهای خاورنزدیک و دور در زمینه دفاع و امنیت بررسی شد.

شرکت کنندگان مسائل شکل گیری ستیزه جویی و تهدید امنیت در جهان معاصر را بررسی کردند.

نمایندگان ازبکستان وظایف اولویت‌دار در موضوعات افزایش قدرت جنگی، تحکیم پایه مادی و فنی آنان، تامین آن با تسلیحات مدرن و تکمیل آموزش نظامیان را شرح دادند.

«بهرام جان ساتیب آلدییف» رئیس بخش انستیتوی مطالعات راهبردی و بین مناطقی ازبکستان در این نشست گزارشاتی را مبنی بر تغییرات در امر نظامی ناشی از تاثیر فن آوری‌های اطلاع رسانی و انواع سلاح جدید را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داد.

در چارچوب مباحث مجازی کارشناسان خارجی نظامی بر افزایش فعالیت بین المللی نیروهای مسلح ازبکستان با اهداف تبادل تجربیات، دانش و مهارت‌های پیشرفته با موسسات آموزش عالی نظامی و مراکز تحلیلی در تمام جهان تاکید کردند.

کارشناسان خارجی و داخلی در پایان این نشست چشم انداز گسترش بیش از پیش همکاری‌های نظامی و نظامی- فنی، تشخیص ابعاد جدید و مراسم‌های احتمالی برای شکل گیری برنامه‌های مشترک برای سال ۲۰۲۱ میلادی را تعیین کردند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز