سازمان بهداشت 300x200 - نشست اعضای پارلمان ترکمنستان با نمایندگان سازمان بهداشت جهانیترکمن نیوز:  سازمان بهداشت جهانی وبیناری برای اعضای پارلمان ترکمنستان برگزار کرد که در این جلسه به نحوه ارائه خدمات بهداشتی در دوران اپیدمی کرونا به جمعیت و بهترین اقدامات پارلمانی در این زمینه اشاره شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛در نشستی با حضور نمایندگان سازمان بهداشت جهانی و نمایندگان مجلس ترکمنستان بر نقش پارلمان‌ها در تأمین بهداشت جامعه تاکید شد. 

همچنین موضوعات مانند اجرای مفاد قطعنامه مصوب شده سازمان جهانی مبنی بر «دستیابی به پوشش بهداشت جهانی تا سال ۲۰۳۰ و نقش پارلمان‌ها در تأمین بهداشت جامعه» در دستور کار قرار گرفت.

نمایندگان ترکمنی خاطرنشان کردند که این کشور در حفاظت و حمایت از سلامت مردم کوشا بوده و این یکی از اولویت‌های سیاست ترکمنستان است.

نمایندگان به ویژه تأکید کردند که در کنار نوسازی پایگاه مادی و فنی مراقبت‌های بهداشتی در کشور، اقدامات جامعی برای جلوگیری از بیماری‌ها، تقویت اصول سبک زندگی سالم در جامعه و مشارکت مردم در تربیت بدنی و ورزش منظم در حال انجام است.

همچنین خاطر نشان شد که ترکمنستان در حال توسعه تعامل با سازمان بهداشت جهانی و سایر آژانس‌های تخصصی سازمان ملل است و با طرح هایی با هدف ایجاد مشارکت‌های منطقه‌ای و جهانی در زمینه علمی و پزشکی و تحکیم روابط برای حل مشکلات فوری تلاش می‌کند.

در پایان این وبینار، شرکت کنندگان در مورد ادامه همکاری بر تقویت روابط بین پارلمانی تاکید کردند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۲

۲۹ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85846

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک